Abana: Mustafa Yıldırım Selden Zarar Gören
BİSİKLETLERİ PARAZIZ ONARIYOR

<center> Abana: Mustafa Yıldırım Selden Zarar Gören  </center><center><font color=’blue’> BİSİKLETLERİ PARAZIZ ONARIYOR </font></center>

Bozkurt‘ta 11 Ağustos‘taki sel baskınında Ezine Çayı‘nın taşması sonucu, can yitikleri yasandı, işyerleri ve çok sayıda ev su ve balçık altında kaldı, kimi yapılar da yıkıldı.

Selde çok sayıda araç ve bisiklet de zarar görürken, kimileri denize dek sürüklendi.

Bozkurt ve Abana ilçelerinde işyeri bulunan Mustafa Yıldırım’ın Bozkurt‘taki 150 bisikleti de sel sularına kapıldı.

Abana‘daki işyerinde selden zarar gören bisikletlerin onarım ve bakımını yapan Yıldırım, bunun için para almıyor.

Mustafa Yıldırım:

“Evim Abana‘da, normalde her gün Bozkurt‘a gider bisiklet mağazamı açarım. O gün çok fazla yağmur yağdığı ve yağmurda da fazla müşteri gelmeyeceği için oraya gitme gereği duymadım. ‘Bugün de kendime tatil vereyim’ dedim. Öğlen beni İnebolu‘dan bir bisikletçi arkadaşım aradı. ‘Bozkurt’ta kıyamet kopuyor.’ dedi. Giyindim, Abana Köprüsü’ne kadar gittim. Sular Abana‘nın içine kadar dolmaya başladı. Oradan koşa koşa şehitliğe kadar çıktım ve Bozkurt‘a baktım. O manzarayı Allah bir daha benim gözlerime göstermesin. insanların çatılardaki vaziyeti, suyun hızını görünce tüylerim hala diken diken oluyor.”

“Gözler olayı görüyor ama beyniniz algılayamıyor. Bozkurt‘taki mağazanın üstünde oturan komsum video çekmiş. Sel suları benim dükkana vuruyor, içeride ne kadar bisiklet varsa götürüyor. Bisikletleri denize götürmüş. 150 bisikletten çamurda bulduğumuz 3-5 bisiklet kaldı.”

Allah bana bir iyilik etme fırsatı vermiş. Ben bu fırsatı bir daha bulamam. Mal mülk gitsin, bunlar umurumda değil. Şurada 2 çocuk gülsün, bu bana yetiyor. Malın hepsi yerine konur. Selden yarım dahi zarar gören bir insan varsa getirsin hepsini yaparım. Sağ olsun, bazı toptancı arkadaşlarım aradı, ücretsiz mal gönderecek. Mal göndermese de önemli değil. Elimdeki parçaların tamamını kullanmaya razıyım.”

Bisikletini Onartan Çocuklardan Mert Çıyan da sel nedeniyle bisikletinin fren ve vites değiştiricisinin bozulduğunu belirterek, “Mustafa Abi’ye getirdim, sağ olsun değiştirdi. Birkaç gün bisikletime binememiştim. Mustafa Abi bisikletimi yaptıktan sonra binebildim. Çok teşekkür ederim” dedi (Semih Yüksel-AA).

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler