Akşener: Avrupa’nın Dediğini Yapıp, Türkiye’yi Hendek Etmek
HAİNLİKTİR

<center> Akşener: Avrupa’nın Dediğini Yapıp,  Türkiye’yi Hendek Etmek </center><center><font color=’blue’> HAİNLİKTİR </font></center>

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “esnaf ziyaretleri” kapsamında geldiği Kastamonu’da açıklamalarda bulundu.

Gelişinin nedeninin “esnaf”ın derdini, sorunlarını gündemde tutmak olduğunu belirten Akşener güncel sorunlara da değindi:

“Türkiye’deki göçmenlere düşmanlık yapmak yanlış ama bu göç meselesinin Türkiye’yi hendek haline getirdiği Avrupa ile olan anlaşmalar neticesi de bir gerçek. Benim yapmaya çalıştığım şey şudur: Ayrışma noktalarını gol atalım diye bu kadar derinleştirirseniz Türkiye zarar görür. Ben muhalefet partisi genel başkanıyım duvardan duvara çarparım ama bugün doğru değil. Sığınmacıların Türkiye’ye hurra yapması yanlıştır. Avrupa’nın dediğini yapıp Türkiye’yi hendek etmek çok büyük bir hainliktir, basiretsizliktir. Ama o gelmiş sığınmacılara da düşmanlık etmek de yanlıştır. Ben iki yıl evvel Sayın Erdoğan’a seslendim, sen gitmiyorsun gönder beni, Beşer Esat ile ben konuşayım da Suriyeli sığınmacıları memleketlerine can güvenliği içerisinde gönderelim. Ne yaptılar? Kulaklarının üzerine yattılar”

(Bu haber “gazeteduvar.com.tr”den derlendi)

Etiketler