Ayancık Meslek Yüksekokulu Derneği’nden
40 ÖĞRENCİYE YEMEK BURSU

<center> Ayancık Meslek Yüksekokulu Derneği’nden </center><center><font color=’blue’> 40 ÖĞRENCİYE YEMEK BURSU </font></center>

Ayancık Yükseköğrenimi ve Öğrencilerini Destekleme Derneği, 40 Üniversite öğrencisine yemek bursu veriyor.

Sinop Üniversitesi’nin kurulması sonrasında Ayancıklılar, ilçedeki yükseköğretim çalışmalarının etkinleştirilmesi, geliştirilmesini, isteklerin karşılanması ve gereksinimi olan öğrencilere burs verilmesini sağlamak amacıyla 13 yıl önce (2008) Ayancık Yükseköğrenimi ve Öğrencilerini Destekleme Derneği’ni kurdu.

Bugüne dek, Ayancık Meslek Yüksekokulu’nda eğitim alan birçok öğrenciye yardımlarda bulunuldu.

Son olarak dernek yönetimi, Ayancık Meslek Yüksekokulu’nda  2021/22 eğitim-öğretim dönemi güz yarıyılında 40 öğrenciye yemek bursu verdi.

Dernek, her öğrenci için ayda 80 TL, yedi ay boyunca öğrenci başına toplam 560 TL ve tüm öğrencilere genel toplamda 22.400 TL yemek bursu veriyor.

Dernek Yönetimi, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemi “bahar yarıyılı”nda bu sayının arttırılmasını amaçladıklarını belirtti.

OTOMOBİL

Dernek, Sinop Üniversitesi’nin kurulmasıyla, yardımseverlerin de yardımlarıyla bir otomobil almış ve Ayancık Meslek Yüksekokulu hizmetinde kullanılmak üzere üniversite yönetimine vermiştir.

ASİDER’DEN LAZER MAKİNESİ

ASİDER (Avrupalı Sinoplular Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği) işbirliğiyle, Ayancık Meslek Yüksekokulu eğitim öğretim çalışmalarında kullanılmak üzere lazer makinesi (yazıcı) sağlamıştır.

(Bu haber ”ayancikdogus.com”dan derlendi)

Etiketler