Azdavay:
DOĞA İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

<center> Azdavay: </center><center><font color=’blue’> DOĞA İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER </font></center>

Azdavay Belediyesi ile Kastamonu Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği (KADASK) Bisiklet Topluluğu‘nun düzenlediği etkinlikte bisikletçiler, Daday‘daki Ballıdağ‘dan başlayarak Azdavay‘a dek pedal çevirdi.

Topluluk Başkanı Latif Eren, Avrupa ve dünya ülkelerinde, belediyeleri sürdürülebilir ulaşım önlemleri almaya özendirmek amacıyla düzenlenen haftayı, “bisiklet korteji“yle kutladıklarını söyledi:

“Her yaştan genç kardeşlerimiz ve amcalarımız bize eşlik etti. Özellikle genç kardeşlerimize ve onların bizlere yani bisiklete olan tutkularına hayran kaldık. Bisikletli yaşam için gelecek nesle örnek teşkil ettiğimize inanıyoruz.”

Kastamonu, coğrafi konumu itibarıyla eşsiz doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Bu güzellikleri yaşamak için bisiklet de çok iyi bir fırsat. Topluluk olarak 5 yıldır ilimizin bu konudaki tanıtımlarına dikkati çekmek için pedal çeviriyoruz. İnsanlara bisikletin faydalarını, hem sağlığa hem de doğaya olan faydalarını anlatıyoruz, bunu uygulamalı bir şekilde yaşatıyoruz” (Semih Yüksel-AA).

(Bu haber “haberler.com“dan derlendi)

Etiketler