Bosna Hersekli Veteriner Sinop’ta
SOKAK HAYVANLARINA BAKIYOR

<center> Bosna Hersekli Veteriner Sinop’ta </center><center><font color=’blue’> SOKAK HAYVANLARINA BAKIYOR </font></center>

Sinop Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği’nce yaşama geçirilen ‘Gönüllü Hizmetli Projesi‘ kapsamında Sinop‘a gelen Bosna Hersekli 29 Yaşındaki Veteriner Martina Pesa, gönüllü olarak sokak hayvanlarına bakıyor.

Pesa, “Bu zaten benim hayat amacım. Veteriner olduğum için gönüllü olarak buraya geldim. 2 ay daha burada olacağım. Yaklaşık bir senedir burada sayısız sokak hayvanının tedavilerini yaptık” dedi.

Sinop‘a 10 ay önce gelen Martina Pesa, Sinop Belediyesi Tülay Sevgi Erşahin Can Dostları Bakımevi‘nde gönüllü olarak sokak hayvanlarının ‘ameliyat’larını ve bakımlarını yapıyor.

Gönüllü Veteriner Martina Pesa, Sinop‘ta olmaktan mutlu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Bu zaten benim hayat amacım. Veteriner olduğum için gönüllü olarak buraya geldim. 2 ay daha burada olacağım. Yaklaşık 1 senedir burada sayısız sokak hayvanının tedavilerini yaptık. Aynı zamanda kısırlaştırma ameliyatlarına girdim ve bir de sahiplendirme kampanyaları düzenledik. Lütfen satın almayın, sahiplenin istiyoruz. Benim sokak hayvanlarıyla çok yakın ilişkim var. Zaten memleketimde 6 tane evcil hayvanım var. Buradan da bir tane kedi sahiplendim. Hepsiyle yakından ilişkim var. Sinop’taki evimde 2 tane kedim var. Bir tanesini giderken evime götüreceğim. Diğeri de başka biri tarafından sahiplendirildi. Lütfen hayvanları sahiplenin. Onun türüne cinsine bakmaksızın sahiplenebilirsiniz. Öyle hayvanlar var ki, insanlara çok yakın oluyor. Lütfen sahiplenin, satın almayın. Sinop‘u çok sevdim, kesinlikle geri geleceğim.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler