Bozkurt:
AÇILAN iLK FIRINDA EKMEK PARASIZ

<center> Bozkurt: </center><center><font color=’blue’> AÇILAN iLK FIRINDA EKMEK PARASIZ </font></center>

11 Ağustos’ta Ezine Çayı’nın taşması sonucu oluşan sel, can kayıplarının yanısıra çok sayıda ev ve işyerinin zarar görmesine neden oldu.

Selden sokak hayvanları da etkilendi.

Sel nedeniyle Bozkurt’taki ekmek fırınları da büyük zarar gördü.

Türk Kızılayı’nın da desteğiyle çamur ve balçıktan temizlenen bir fırın, 23 gün sonra ilk ekmeğini çıkardı.

Fırından çıkan ekmekler yine Türk Kızılayı’nın desteğiyle parasız olarak halka dağıtılmaya başlandı.

Fırından ekmek çıktığını duyanlar, fırına gelerek ekmek almaya başladı.

Fırıncı Yaşar Küçükkahraman:

11 Ağustos’ta yaşanan sel felaketinden bugüne kadar büyük bir sel ile uğraştığımız için üst tarafta doğru en son kalan işyeri biz oluyoruz. Alt taraftaki dükkanlar çok daha kötü. Biz de fırınımızı temizleyerek bugün itibariyle ekmek çıkarmaya başladık. Halkımıza ücretsiz ekmek dağıtacağız, Türk Kızılay’ının destekleriyle. Elimizden geldiği kadarıyla halkımıza ve kurumlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz ekibimizle Türk Kızılay’ının da destekleriyle Bozkurt halkına devamlı ekmek verileceğini söyledik. Diğer fırınlar açılana kadar bu böyle inşallah devam edecek.”

Türk Kızılayı Personeli Sinan Kırali:

Bozkurt İlçemizde fırınlarımızın hiçbir şekilde faaliyetleri yoktu. Bu fırınımız da geldiğimizde harabe haldeydi. Bizde burada bir şekilde destek vererek burasını temizledik ve fırınımızı faaliyete geçirdik. Ücretsiz bir şekilde ekmekleri dağıtmak için fırınımızla da anlaşma sağladık. Ücretsiz bir şekilde halkımıza ekmek dağıtılacağını bizlere taahhüt etti. Mutluyuz, Bozkurt halkına hayırlı uğurlu olsun”

Selzede Melih Çevirgen:

“Allah razı olsun kendilerinden, böyle bir günde ekmek çıkarttılar. Biz de ekmek almaya geldik, Allah bir daha yaşatmasın. Allah bizlere yardımcı olan herkesten de razı olsun.”

(Bu haber “kastamonusozcu37.com”dan derlendi)

Etiketler