Bozkurt:
ARAMA-KURTARMAYA KADIN DESTEĞİ

<center> Bozkurt: </center><center><font color=’blue’> ARAMA-KURTARMAYA KADIN DESTEĞİ </font></center>

Selin vurduğu  Bozkurt’ta İstanbul kaynaklı ve tümü kadınlardan oluşan 7 kişilik sivil arama kurtarma derneği ekibi de kayıpları arama çalışmalarına destek veriyor.

Kadınlardan 7 kişilik sivil arama kurtarma derneği ekibi, bir kişinin kaybolduğu “market”in bulunduğu yapıda arama çalışması yaptı.

Bir çocuk annesi Meryem Gülbulak, Bozkurt‘a Antalya yangınından geldiklerini vurgulayarak, arama kurtarma çalışmasında zorlanmadıklarını söyledi:

“Çünkü biz bunu bir gönül işi olarak yapıyoruz. Kadın arkadaşlarımız özellikle erkek arkadaşlarımızdan hiçbir farkı yok; hepimiz eşitiz, hepimize aynı işler veriliyor, herkes aynı görevi üstleniyor. Yeri geliyor yoğun tempoda ağır işler de yapıyoruz. Yeri geliyor hafif işler de yapıyoruz. Kadın ve erkek olarak tamamen birlikte yaptığımız bir iş, gönül vererek yaptığımız bir iş. Anne olarak aşırı duygusalız. Ekibimizde 2 annemiz daha var. Onlar da çocuklarını bırakıp geldiler. Çocuklarımız bu konuda bilinçli. Buraya gelirken ‘Kurtarmadan gelmeyin‘ dediler.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler