Bozkurt Devlet Hastanesi
TAM DONANIMLI ÇALIŞIYOR

<center> Bozkurt Devlet Hastanesi </center><center><font color=’blue’> TAM DONANIMLI ÇALIŞIYOR </font></center>

Ezine Çayı‘nın 11 Ağustos‘ta taşması sonucu oluşan yıkımda can yitikleri yaşandı; çok sayıda ev ve işyeri zarar gördü.

İlçede selden etkilenen yerlerden biri de devlet hastanesiydi.

İki gün içinde hastane, balçık ve sudan temizleyerek tam donanımlı olarak çalışmaya başladı.

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Koordinatörü Mehmet Fatih Şerifoğlu:

“Uygun, güvenli selden etkilenmeyen bölgelerde sahra hastanesiyle hizmeti vermeye çalıştık. Onun haricinde sağlık teşkilatı olarak arama kurtarma çalışmalarına katıldık. Şu an itibarıyla Bozkurt Hastanemiz, Abana İlçe Devlet Hastanemiz, Ezine Çayı‘nın karşısında sahra hastanemiz hizmet vermekte.”

Bozkurt Hastanemiz ilk iki gün selden etkilendiği için hizmet veremedi. Ardından su ve balçık temizleme çalışmasını ivedilikle yaptıktan sonra burada hizmet vermeye başladık. Şu an itibariyle hastanemizde dahiliye uzmanı, çocuk hastalıkları uzmanı, acil tıp uzmanı, psikoloğumuz, eczacımız dahil olmak üzere tam teşekküllü hizmet veriyoruz. Hastanemizde röntgen, grafik çekimlerimizi, laboratuvar tetkiklerimizi yapıyoruz. Aynı zamanda birçok hekimimiz, il dışı, il içinden gönüllü olarak burada bizimle çalışmak için başvurmakta. Herhangi hekim ve sağlıkçı eksiğimiz bulunmamakta. Bölgede şu an ilaç eksiğimiz de bulunmamakta. Vatandaşlarımıza ilaçlarını ulaştırıyoruz. Bir yandan da hava ve kara kurtarmaları görevinde yer aldık.”

“An itibarıyla sel bölgesindeki Bozkurt Devlet Hastanesinde 450, Abana Devlet Hastanesinde 420, İnebolu Devlet Hastanesinde de 2 bin 32 vatandaşımızın tedavisini yaptık.”

(Bu haber “kastamonuguncel.com”dan derlendi)

Etiketler