Bozkurt:
KEMERLİ 3 KÖPRÜ YAPILACAK

<center> Bozkurt: </center><center><font color=’blue’>KEMERLİ 3 KÖPRÜ YAPILACAK </font></center>

DSİ 23. Bölge Müdürlüğü’nün, Bozkurt başta olmak üzere ilimizde selden etkilenen bölgelerde toplamda 500 milyon lira bedelli 7 büyük eksiltme yapıldı.

DSİ 23. Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu:

Bozkurt’un içinden geçen 4,5 km’lik Ezine Çayı’nın ıslahını yapıyoruz. Köprü ihalesini de yaptık. İlçe merkezinde 3 tane kemerli köprü yapacağız. Projelerimiz netleşti. Yapacağımız bütün köprüleri forekazıklı yapacağız. Sene sonu itibariyle hem yaya köprüsünü hem ilçe merkezindeki 2 köprüyü bitirmek istiyoruz.”

“Üst havza tedbirleri kapsamında rüsubat tutucu yapılar yapacağız. Ezine Çayı’ndaki taşkından sonra ilçe rüsubat ile dolmuştu. Gelen rüsubatı yukarı havzada tutacağımız, ıslah sekileri ve 28 tane tersip bendi yapacağız. Hem rüsubatı tutacağız hem de gelen selle birlikte suyun hızını azaltacağız. Bu projenin de çalışmalarına başlandı.”

İbrahim Yaroğlu, Bozkurt dışındaki çalışmalara da değindi:

Bozkurt’un haricinde Azdavay, Şenpazar, Cide ve Küre ilçelerini kapsayan taşkın sonrası ıslah çalışmaları için tek bir ihale yaptık. Çatalzeytin’de de yine taşkından korumak için Akçay ve Karaçay’da çalışmalarımız devam ediyor. İnebolu ihalesini de yaptık. Özlüce, Evrenye, Bozkurt ve İlişi’de proje çalışmaları son aşamaya geldi. Hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız. Taşkın sonrası köprü ve geçiş yapıları diye bir ihalemiz de oldu. Bunla ilgili de çalışmalarımız sürüyor.”

(Bu haber “kastamonugazetesi.com.tr”den derlendi)

Etiketler