Bozkurt’ta 33 Gün Sonra
YAŞAM OLAĞANA DÖNÜYOR

<center> Bozkurt’ta 33 Gün Sonra </center><center><font color=’blue’> YAŞAM OLAĞANA DÖNÜYOR </font></center>

Sel baskınının yaşandığı Bozkurt’ta, AFAD ve TOKİ’nin kurduğu “konteynır dükkânlar”la beraber “ticari yaşamolağana dönmeye başladı.

Yenicami çevresinde oluşturulan alanlara kurulan “konteyner dükkânlar”da dönerci, elektrikçi, manav, tüpçü, kahvehane, kuru temizleme, giyim mağazası, tarım araç-gereçleri gibi birçok işyeri çalışmayla başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum:

33 gün sonra hayat normale dönmeye başladı. Esnafımız işyerini açıyor, vatandaşımız alışveriş yapıyor, çocuklarımız bisiklete biniyor. Bu bizim için en güzel olay. Tabii bunu kısa sürede bütün ilçe geneline yayacağız. Bir taraftan da burada yaşamın sürmesi adına okulların açıldığı, çocukların gezdiği, eğlendiği, oynadığı bir ortamın oluşması için valiliğimiz, belediyemiz hep birlikte üstüne düşen çalışmaları yapacaklar. Tabii ki burada bir ay vatandaşlarımızla beraber hep birlikte onlar için bir şeyler yapabilmenin çabası içerisindeydik. Şimdi en azından o enkaz görüntülerinin kalktığı, selle ilgili hasarların giderildiği, eski yaşamın yeniden başladığı bir durumu görmek bizi de çok mutlu ediyor.”

Elektrikçi Mustafa Cinni:

Gölcük depremini yaşamış birisi olarak ondan sonra gördüğüm en büyük afet diyebilirim. 500 tane dükkân varsa 495 tanesi kullanılmayacak halde. Devlet yanımızda. Bunun çok ama çok farkındayız. Biz de kalkınacağız, bu yaraları saracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ‘nin yardımıyla prefabrik işyerleri kuruldu. Devletten Allah razı olsun.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler