ÇATALZEYTİN MYO MERKEZE ALINDI

ÇATALZEYTİN MYO MERKEZE ALINDI

Çatalzeytin, “sel felaketi”nin ardından “ikinci şok”u yaşadı:

Kastamonu Üniversitesi Senatosu 20 Ağustos’ta toplanarak Çatalzeytin’le beraber Azdavay MYO’nun da Kastamonu Merkez’e alınmasına karar verdi.

Okulun adı, “Çatalzeytin Meslek Yüksekokulu” olarak kalacak.

İhsangazi MYO daha önce merkeze alınmıştı.

3 bölümde 800 öğrencisi olan Çatalzeytin Meslek Yüksekokulu’nun (MYO) kullandığı yapılarda “analiz raporları” “riskli” çıktığından rektörlük kararıyla okul, İmam Hatip Ortaokulu’na taşınmıştı.

MYO’nun öğretmenevine taşınan araç ve gereçleri 11 Ağustos’taki selde büyük zarar gördü.

Çatalzeytin ve Bozkurt’ta görev yapan 320 AFAD personeli MYO yatakhanesinde kalıyor.

Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir, “MYO’nun merkeze alınma kararını durdurmak için her türlü girişimlerimiz sürüyor. İlgililerle görüşüyoruz. Okulumuz, ilçemizde eğitim-öğretime devam edecek” dedi.

Çatalzeytin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan Çay, “Olaydan büyük üzüntü duydum. İlçe Kaymakamımız ve Koordinatör Valimizle konuyu görüşmek için harekete geçtim. Çatalzeytin esnafları olarak okulumuzun geçici de olsa merkeze alınmasına karşıyız“ dedi.

AKP Çatalzeytin İlçe Başkanı Musa İhsan Uğuz, “İlgili bakanlarla ve milletvekillerimizle konuyla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Okulumuzun merkeze alınmaması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz“ dedi.

(Bu haber “Çatalzeytin Mektubu Gazetesi”nden alındı)

Etiketler