Cide:
6 KARDEŞİN 6 EVİ YANDI

<center> Cide: </center><center><font color=’blue’>6 KARDEŞİN 6 EVİ YANDI </font></center>

Cide’nin Kovanören Köyü’nde, dün (5 Mayıs) gece saat 23.00 sıralarında bir evde çıkan yanğın 5 kardeşinin evine de sıçradı.

Azdavay, Seydiler, Doğanyurt ve Şenpazar ilçelerinden gelen itfaiye ekiplerinin de çabasıyla yaklaşık 4 saatlik çalışmayla yangın denetim altına alındı.

Yangında Şerafettin Demir, Ekrem Demir, Bayram Demir, Mustafa Demir, Recep Demir ve Fatma Demir‘in yanyana olan 6 evi kullanılamaz duruma geldi.

Dumandan etkilenen Sezgin Demir ve ayaklarından yaralanan Mustafa Demir, Cide Devlet Hastanesi‘ne kaldırıldı.

Yangının ardından olay yerine giden Kastamonu Valisi Avni Çakır:

Şimşek çakması, akabinde de yıldırım düşmesi sonucu yangının başladığına yönelik bir bilgi var. Maalesef kısa sürede rüzgarında etkisiyle yangın, 6 eve sirayet etti. Bunlardan üç tanesi şu anda kullanılamaz hale geldi. Üç tanesinde de kısmi hasarlar var. Allah’a şükür herhangi bir can kaybımız söz konusu değil. Ayrıca vatandaşlarımızın hayvanlarını da kurtardık, zarar görmediler. Burada gerekli görüşmelerimizi yaptık. Evlerin yanan vatandaşlarımız şu anda ilk etapta yakınlarının yanında boş olan evlerde ikametlerini sağlayacağız. Kısmen yanan evlerin de inşallah seri bir şekilde onarımını yapacağız.”

Yangını söndüren bir itfaiye eri:

“İlk önce söndürmeye ön taraftaki evlerden başladık. Arkaya doğru sıralı üç tane evimiz mevcut. Her blokta üç ve dört tane ev var. 9 tane yanyana bitişik ev var. Ön taraftaki evlere müdahale ederek aralara da hortum sererek şu anda yangını kontrol altına aldık. Herhangi bir can kaybı yok.”

(Bu haber “haberturk.com”dan derlendi)

 

Etiketler