Cide Dernekler Federasyonu’ndan
SELZEDELERE BEYAZ EŞYA YARDIMI

<center> Cide Dernekler Federasyonu’ndan </center><center><font color=’blue’> SELZEDELERE BEYAZ EŞYA YARDIMI </font></center>

Cide Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Yılmaz öncülüğünde başlatılan “Kardeşlerimizle Beraberiz” savsözüyle selde tüm eşyaları sular altında kalan 10 ailenin beyaz eşya ve mobilya gereksinimleri karşılandı.

Cide Dernekler Federasyonu’nun yardım TIR’ı ilk olarak Cide’ye ulaştı.

Cide Kaymakamlığı’nca belirlenen, gereksinimi olan kişiler için yiyecek ve temizlik araç-gereç yardımı yapılırken; Cide İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de çocuklar için test kitapları bırakıldı.

Selin Vurduğu İlçe Olan Şenpazar’a giden Cide Dernekler Federasyonu ekibi, burada Belediye Başkanı Cem Çınar’ın yönlendirmesiyle gereksinimi olan kişilere “peşin para” desteğinde bulundu.

BOZKURT

Selin yerle bir ettiği, onlarca kişinin canını yitirdiği ve yüzlerce insanın evsiz kaldığı yer olan Bozkurt’a ulaşan Cide Dernekler Federasyonu, burada tüm eşyaları sular altında kalan selzede ailelere beyaz eşya ve mobilya yardımında bulundu.

Daha önce saptanan ailelerle görüşülerek yapılan yardımlar, ailelerin gereksinimine göre “birinci elden” yapıldı.

Yine Bozkurt’ta yaşayan, ancak evlerini yitirip Devrekani İlçesi’ne yerleşenler için yardımlar doğrudan Devrekani’ye ulaştırılarak selzedelere verildi.

Yapılan yardımları bölgeye gelerek selzedelere ulaştıran Cide Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Yılmaz:

Bozkurt ilçemiz bu afetten en fazla etkilenen ilçemiz oldu. Burada yaşanan yüzyılın afetinde bizler de Cide Dernekler Federasyonu ailesi olarak destek olmak istedik. Biz bunu, ailelere nakit vermek yerine neye ihtiyaçları varsa onları tedarik etmek istedik. Ailelerimizle görüşerek eksiklerini tamamladık ve bugün buradayız. Tüm selzede ailelerimize bizzat istedikleri eşyaları teslim ettik. Cide Dernekler Federasyonu olarak çok huzur bulduğumuz ve mutlu olduğumuz bir kampanya oldu. Ben bu afette hayatını kaybeden tüm hemşehrilerime Rabbim’den rahmet diliyor, yaralanan ve evlerini kaybedenlere geçmiş olsun diyorum.”

Ayrıca, Cide Dernekler Federasyonu, selzede ailelere alınan beyaz eşyaları bölge esnafının ekonomisine katkı sağlamak için Cide İlçesi’nden aldığı öğrenildi.

(Bu haber “kastamonuguncel.com”dan derlendi)

Etiketler