Cide:
YILDIRIM DÜŞTÜ, 6 EV YANDI

<center> Cide: </center><center><font color=’blue’> YILDIRIM DÜŞTÜ, 6 EV YANDI </font></center>

Cide’nin Kovanören Köyü’nde, dün (4 Haziran) akşam saat 23.00 dolayında Ekrem Demir‘in evine yıldırım düşmesi sonucu çıkan yangın, kardeşlerinin evlerine de sıçradı.

Yangın, Azdavay, Seydiler, Doğanyurt ve Şenpazar ilçelerinden gelen itfaiye ekiplerinin de çabasıyla yaklaşık 4 saatlik çalışma sonucu denetim altına alındı.

Yanan 6 ev kullanılamaz duruma geldi.

Yangın sırasında dumandan etkilenen Yakup Sözen ve Salim Cesur, Kastamonu Eğitim ve AraştırmaHastanesi’ne; Aleyna Demir de Cide Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ayaklarında yanık oluşan Mustafa Demir de bölgeye giden ambulansta iyileştirildi.

Kovanören Köyü Muhtarı Engin Sözen:

Şimşek çakması, yıldırım düşmesi sebebiyle yangının başladığı söylendi. Biz köylüyle birlikte buraya geldik. Bir kısmını biz kendimiz söndürdük, sonra itfaiye geldi. Şu anda soğutma işlemi devam ediyor. 6 evin 3’ü kullanılmaz vaziyette 3’ü de kısmen yandı. Hayvanlar vardı, vatandaşlar kendi imkanlarıyla hayvanları kurtardı. Allah‘a şükür can kaybımız bulunmuyor. Yangın söndürme çalışmalarında 2 gencimiz ve bir çocuğumuz kısmen zehirlendi, bir vatandaşımızın da ayağı yandı. Evleri yanan aileler şu anda akrabalarının yanına yerleştirildi.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler