Daday:
BALLIDAĞ HASTANESİ AYAĞA KALDIRILACAK

<center> Daday: </center><center><font color=’blue’> BALLIDAĞ HASTANESİ AYAĞA KALDIRILACAK </font></center>

Sağlık Bakanlığı’nca 1954’te İstanbul‘daki Süreyyapaşa Göğüs Kalp ve Damar Cerrahi Merkezi’nin yükünü azaltmak amacıyla, İsviçre‘deki bir hastaneden esinlenilerek ormanlık alana yapılan 300 yataklı hastane, hasta sayısındaki düşüş nedeniyle 2006’da kapatıldı.

2009’da  Orman Genel Müdürlüğü’ne, ardından Hacettepe Üniversitesi’ne ve daha sonra yeniden Orman Genel Müdürlüğü’ne geçen hastane için 2 kez eksiltme (ihale) yapıldı, ancak alıcı çıkmadı.

Ballıdağ Hastanesi’nin yeniden yaşama geçirilmesi için yürütülen çalışmalar olumlu sonuçlandı.

Tez Madencilik’ten Ali Aygün’ün bölgeye 150 milyon liralık bir yatırım yapması tasarlanıyor.

Yapılacak yatırımla 59 yıldır birçok hastanın iyileştiği; 14 yıldır “boş” bulunan hastane yeniden ayağa kaldırılarak Avrupa’nın önde gelen hastaneleri arasına girecek.

Kastamonu Valisi Avni Çakır:

“Bu konuda en son yapılan çalışmada Tez Madencilik adına Aygün Ailesi bizlere olumlu bir teklifle geldi ve ihaleyi aldılar. İhale, devletimizin tüm yetkili kurumları tarafından da imzalandı ve kesinlik kazandı. Artık bu aşamadan sonra bizlere düşen görev yatırımcı şirketin yanında olmak, ihtiyaç duyulduğunda onlara destek olmak, yatırımın bir an önce hayata geçmesi noktasında hep birlikte çalışmak.”

Tez Madencilik ortaklarından Ali Aygün:

“Ön planlamalara göre 150 milyon lira civarında bir yatırım öngörülüyor. Tabii bu rakam kesinleşmemiş olmakla birlikte müteahhit firmamızla görüşmelerimiz devam etmektedir. Müteahhit firmamızın bize gereken bilgiyi vermesiyle birlikte burada hazırlıklarımıza başlayacağız ve en kısa zamanda bitireceğiz. En kısa zamanda burayı ayağa kaldıracağız. Burası gerçekten bir değer. Amacımız bir an önce burayı ayağa kaldırmak ve çalışmak.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler