Devrekâni Belediyesi:
ÇALIŞANIN YARIYA YAKINI KARANTİNADA!

<center> Devrekâni Belediyesi: </center><center><font color=’blue’> ÇALIŞANIN YARIYA YAKINI KARANTİNADA! </font></center>

Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, TV 366’da yayımlanan “Tarım” izlencesinin canlı yayın konuğu oldu.

Başkan Altıkulaç, “Bizim belediye personelimizde de pozitif vakalar çıktı. Belediye personelimizin yarıya yakınını, temaslı oldukları için karantinaya almak zorunda kaldık“ dedi.

Engin Altıkulaç, Devrekâni’deki tarım ve hayvancılık konusunda da konuştu:

“20 ilçenin coğrafi yapısı değerlendirildiğinde tarım anlamında en uygun lokasyon ve en uygun yer Devrekâni ilçemiz. Rakımdan kaynaklanan meteorolojik dezavantajlarımız, belli ürünlerimiz de yok değil. Ama biz o dezavantajlı yönlerimizi de hep avantaja döndürmeye gayret gösterdik ve bu gayretlerimiz de artarak devam edecektir. Devrekâni’de pancar kantarımız bulunuyor. Geçen sene, siyasi büyüklerimizin de desteğiyle ikinci pancar boşaltma makinemizi Devrekâni’ye getirdik. Söküm sezonunda orada çok ciddi bir yoğunluk olmaktadır(…). Hayvancılık OSB projemizde büyük tesisler olduğunda oraya ilim gelecek, bilim gelecek, irfan gelecek. Onun ötesinde o hayvanların gıdası tek noktadan daha ekonomik anlamda temin edilebilecek. Bu da bölgemize büyük bir katkı sağlayacak ve topraklarımızın ayrı bir değeri olacak.”

(Bu haber “kastamonugazetesi.com.tr“den derlendi)

Etiketler