Erciyes’teki Kızak Yarışları’nda
ABANA GENÇLERBİRLİĞİ’NE İKİNCİLİK!

<center> Erciyes’teki Kızak Yarışları’nda </center><center><font color=’blue’> ABANA GENÇLERBİRLİĞİ’NE İKİNCİLİK!  </font></center>

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nca Kayseri, Erciyes Kayak Merkezi, Hisarcık Kapı‘da düzenlenen Geleneksel Kızak Yarışları‘nın 3. ayağı yapıldı.

10 ilden 53 sporcu, Kastamonu ve Erzurum Kızağı dallarında yarıştı.

Büyükler, gençler, yıldızlar ve miniklerde savaşım veren sporcular, geleneksel kızaklarla 100 m’lik pisti en kısa sürede tamamlamak için yarıştı.

Kastamonu Kızağı’nda erkeklerde Batuhan Şen büyüklerde; Eymen Nafi Çelik gençlerde; Efe Arslan yıldızlarda; Mehmet Eren Bozdoğan da miniklerde birinci oldu.

Kastamonu Kızağı kadınlarda Melisa Kocabaş büyüklerde; Gülşah Doğan gençlerde; Elif Nur Aygut da yıldızlarda birinci oldu.

Erzurum Kızağı’nda Murat Aksakallı büyüklerde; Ahmet Hakan Sayım gençlerde; Ahmet Güler miniklerde birinci oldu.

Bu sonuçların ardından Kastamonu Kızağı’nda Kastamonu Akademi Spor Kulübü Türkiye Birincisi olurken; Kastamonu Abana Gençlerbirliği Spor Kulübü ikinci; Bingöl Kervansaray Spor Kulübü üçüncü sırada yer aldı.

Erzurum Kızağı‘nda da, Uzmanlar Atlı Spor Kulübü birinci; EM Yenişehir Spor Kulübü ikinci; Kümbet Osmanlı Atlı Spor Kulübü de üçüncü oldu.

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler