Evrenye:
KADINLAR PLAJI YENİLENDİ

<center> Evrenye: </center><center><font color=’blue’> KADINLAR PLAJI YENİLENDİ </font></center>

Evrenye‘nin yaklaşık 100 yıllık Kadınlar Plajı‘ndaki “sosyal tesis“ başta sona yenilenerek hanımların kullanımına sunuldu.

Evrenye‘nin İnebolu yönünde bulunan Kadınlar Plajı‘ndaki donanımların, geçtiğimiz aylarda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kapıları, pencereleri kırılarak her yerine zarar verilmişti.

Evrenye Köyü Turizm ve Kalkındırma Derneği, Evrenye Kadınlar Plajı‘ndaki 1 mutfak, 2 tuvalet, 2 duş, 2 soyunma kabinini yenilenerek kullanıma sundu.

Evrenye Köyü Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Engin Demirezen:

“Biz yönetim olarak bu olaya çok üzüldük. Burayı 4 yıl önce o zamanın parasıyla ciddi bir meblağ harcayarak yaptırmıştık. Hemen bir toplantı yaparak burada yeniden tadilata karar verdik. Boyası, badanası, yerleri yaptırdık. Kalebodurları tavana kadar yaptık. Bir tane daha tuvalet ekledik, mutfağı büyüttük. Böyle bir eser meydana çıktı. Bütün meblağ üyelerimiz tarafından. kimi aradıysak hepsi yardım etti. Burayı üyelerimiz yaptı. Derneğimizin aidatlarıyla yapmadık. Plaj için bir bağış kampanyası başlattık ve bu şekilde çözdük. Plajdaki çalışmalarımız 1,5 ay sürdü. Yorulduk ama bayram arifesine yetiştirdik. Gece aydınlatma için projektörler koyduk. Yol kenarlarını çitle kapattık. Burada bir bayan elamanımız hizmet verecek.“

(Bu haber “inebolugazetesi.com“dan derlendi)

Etiketler