Hacıveli Konağı:
QUIET ABANA 2023‘E HAZIRLANIYOR

<center> Hacıveli Konağı: </center><center><font color=’blue’> QUIET ABANA 2023‘E HAZIRLANIYOR </font></center>

100 dönüm alana kurulu, 130 odada 300 yatak kapasiteli Quiet Abana 2023‘te açılacak.

Quiet Abana ve Pınarbaşı‘nda yapılacak Quiet Pınarbaşı “ için Kastamonu Üniversitesi Kongre Salonu’nda bir tanıtım toplantısı düzenlendi.

Kastamonu Valisi Avni Çakır:

Kastamonu bünyesinde bulundurduğu milli parkları, kanyonları, yaylaları, sahilleri, ormanları, mağaraları, tarihi mekanları, yemekleri ve kayak merkezleri ile sadece Batı Karadeniz‘in değil tüm Türkiye‘nin parlayan yıldızı. Kış turizminden, yaz turizmine, yaylarından sahiline, denizine kumsalına kadar potansiyelini her alanında saymakla bitiremiyorsunuz.”

Tasarımı (Quiet Abana) yaşama geçirecek kuruluşun Üst Yöneticisi Aydoğan Süer:

Kastamonu demografik yapısı, doğa ve tabiat güzellikleri, inanç ve kültür turizmi ile olabilir mi kaygısını taşımayan bir ildir. Avrupa‘da, Türk dünyasında, Ortadoğu‘da birçok yeri gezdim. Mesela İtalya‘ya gidersiniz bir yerde gastronomi ön plandadır. Fransa başka bir özelliği ile ön plana çıkar. Bugün muhteşem turkuaz rengi deniz, nemsiz ortamı, pastırması, muhteşem yemekleri, doğası ve çam ağaçları ile Kastamonu bu projeleri rahat kaldırır. Kastamonu‘nun uyanma zamanı gelmiştir. Kastamonu çok yakın zamanda çok önemli yol katedecek.”

Süer sürdürdü:

Pınarbaşı ve Abana’da klasik otel konaklamasının ötesinde, nefes kesen doğal güzellikler arasında, farklı bir mimari anlayış ile yola çıktık. Projelerimizin çok beğenilmesi neticesinde bugün geldiğimiz noktada, dünyanın en büyük otel zincirlerinden olan ve ülkemizde de tanınan Wyndham çatısı altındaki Ramada Otelleri ile ön protokol yaptık. 2023 yılında bu iki tesisin de açılışını yapmayı hedefliyoruz.”

Quiet Abana ve Quiet Pınarbaşı, dünyaca ünlü otel zincirleri içine alındı: Quiet Abana  için “Wyndham Otel ve Tatil Köyleri“Quiet Pınarbaşı için de “Ramada Otelleri“ ile “ön sözleşme“ imzalandı.

Quiet Abana:Şık ve konforlu villalar“dan oluşan kuruluşun her metrekaresinde, atılan her adımda, doğayıseyredi p koklama olanağı var. Çam ağaçları arasından Hacıveli Kanyonu’na bakan tasarım, 700 metrelik geniş bir açıdan sınırsız güzellikler ve denize doymak isteyenler için hazırlanıyor. 100 dönüm alan içinde, 130 odada 300 yatak var.

Aydınlık, çevre dostu, olabildiğince yalın tasarımda, restoran, lobi, havuz gibi alanlarda camlı asansörler ile bulutların arasında bir yaşam kurgulanmış.

(Bu haber “kastamonuilkhaber.com “ ve “kastamonuguncel.com“dan derlendi)

Etiketler