İstanbul:
KASYOT KURULU TOPLANDI

<center> İstanbul: </center><center><font color=’blue’> KASYOT KURULU TOPLANDI </font></center>

Kastamonulu Şair Yazar ve Ozanlar Topluluğu (KASYOT) kurucu üyeleri sonbahar toplantısında İstanbul’da biraraya geldi.

Yazın alanında önemli gelişmelerin konuşulduğu, kimi kararların alındığı toplantıya Kurucu Üyeler Türkan Kebeci, Mustafa Yaşar Dilsiz, Ahmet Tığlı, Rafettin Ayvacı ve Mustafa Çifci katıldı.

Toplantıda, Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle birçok etkinlik ve tanıtımların daha etkili olması yönünde görüş birliğine varıldı.

Kurtuluş Savaşı’nda Kastamonu‘nun, yurdun bağımsızlığı için en çok çalışan ve en çok şehit veren illerin başında geldiğinin de vurgulandığı toplantıda,  kültürel anlamda yazılı belgelerin ve basının önemi vurgulandı:

“Bizler KASYOT olarak edebiyata hizmeti olan başta Kastamonulu yazar ve şairleri destekleyen, eserleriyle memlekete değer katmış edebiyatçılarımıza desteklerimiz devam edecektir. KASYOT olarak bizler düşüncelerimiz ve duygularımızla birbirimizin rakibi değil, birlikten güç doğar mantığıyla biraraya gelmiş bir grubuz.”

“Çalışmalarımızın verimli olması için Kastamonu KASYOT Temsilciği’ni gazeteci yazar Sayın İzzet Sarı üstlenmiştir. İzzet Bey aynı zamanda Kastamonu Gazeteciler Derneği Başkanlığı’nı da yürütmektedir. Bundan sonraki Kastamonu Merkez çalışmalarımızda kurulumuzu temsilen edebiyat faaliyetleri KASYOT adı altında yürütülecektir.”

“Bizler memleketin yazarını, şairini aynı çatı altında topladık. Bunun için hepimiz çaba gösterdik. Biraraya gelmemizin ana sebebi de buydu, bunu da büyük ölçüde başardık. Gelecek etkinliklerde KASYOT olarak yer almaya, etkinlik düzenlemeye devam edeceğiz.”

“Çalışmalarımızda hem edebiyat anlamında tarihe izini bırakmış büyüklerimizin eserlerine sahip çıkacak, hem de bugünün yazar ve şairlerinin tanıtımı esas alınacaktır. Aramızda konusunda uzman kişilerin konuk edileceği organizasyonlar yapılacak, bu şekilde yaşayan değerlerimize de değer katmış olacağız.”

(Bu haber “kastamonuguncel.com”dan derlendi)

Etiketler