Kas-Der’den
YARDIM KAMPANYASI

<center> Kas-Der’den </center><center><font color=’blue’> YARDIM KAMPANYASI </font></center>

Kastamonulular Dayanışma Derneği (Kas-Der) ramazan ayında gereksinimi olan ailelere ulaştırılmak üzere “yardım kampanyası“ başlattı.

Bu kapsamda İstanbul’un 39 ilçesindeki gereksinimi olan Kastamonulu ailelere bir ay yetecek “ramazan paketleri“ hazırlanmaya başlandı.

Kampanyanın ramazan bitiminde sona ereceğini bildiren Kas-Der Genel Başkanı Remzi Şen, yardım alacakların Kas-Der şubelerinin yanısıra il, ilçe, köy dernekleri ve federasyonların katkılarıyla hazırlandığını vurgulayarak şöyle dedi:

“Ramazan ayının gelmesiyle birlikte yardım yelpazemizi genişlettik. Kampanya, ilk etapta İstanbul’da yaşayan ihtiyaç sahibi Kastamonulu hemşerilerimizi kapsayacak, akabinde toplanan yardımların sayısal çoğunluğunun artışına göre Kastamonu Merkez ve ilçeleri ile de devam edecek. Hayırseverlerimizin de bu kapsamda ayni ve nakdi yardımlarını bekliyoruz.”

Kas-Der Genel Başkan Yardımcısı Kubilay Salihvatandaş:

“Gençlik kollarımızın kendi aralarındaki organizasyonu ve yönetim kadememizin desteği ile ihtiyaç sahibi olan yaklaşık 300 hemşerimize gıda yardımında bulunuldu. Projenin genişletilmesi ve bir sisteme oturması açısından organizasyon komitesi oluşturuldu. Listeler belirlenirken şubelerimizin yanı sıra il, ilçe ve köy derneklerimiz ile federasyonlarla fikir birliği içinde olmayı amaçlıyoruz Şubelerimiz ve köy derneklerinden gelen listeler toparlanıyor. Kişilerin incelenmesi sonrası hedef erzak sayısı belirlenecek. Yardımları ihtiyaç sahiplerine hediye çeki ya da bir kod sistemi ile ulaştırmak istiyoruz.” Kubilay Salihvatadaş sürdürdü

İstanbul’daki veya Türkiye’nin her yerinde Kastamonulu hemşerilerimizin İstanbul’daki ihtiyaç sahibi hemşerilerimize paylaşımda bulunmalarını istiyoruz. Bu paylaşım gönlünden geçen bir paylaşımdır. Biz de bu işe aracı olarak vesile olmak istiyoruz. Bu kapsamda bir erzak paketi için minimum tutar 100 lira olarak belirlendi. Hayırseverler Kas-Der Genel Merkez‘i tarafından bu kampanya için açılmış özel hesaba nakit olarak yardım yapabilirler. Yardım yapanlar ve dağıtılan yardım rakamları derneğin internet sitesi üzerinden de yayınlanacak.”

(Bu haber “istamonu.com“dan derlendi)

Etiketler