KAST-KADER’den
SEL BASKINI BÖLGELERİNE YARDIM

<center> KAST-KADER’den  </center><center><font color=’blue’> SEL BASKINI BÖLGELERİNE YARDIM </font></center>

Turkiye genelinde Kastamonu’nun tek kadın derneği olma özelliği taşıyan ve geçen yıl kurulan Kastamonu Kadın Derneği (KAST-KADER), Bozkurt başta olmak üzere sel baskınının yaşandığı ilçelere giderek “afetzede”lere yardımda bulundu.

Dernek Başkanı Emine Çelik’in başkanlığında “afet bölgeleri”ne giden yönetim kurulu üyeleri, yetkililerle görüşüp bilgi aldıktan sonra Bozkurt, Abana, Çatalzeytin, Azdavay ve Şenpazar ilçelerinde afetzedelere yardımlarını verdi.

KAST-KADER Başkanı Emine Çelik:

“Memleketimizin yaşamış olduğu felaket bizlere bir kere daha toplumsal dayanışmanın gücünü göstermiştir. Kastamonu Kadın Derneği olarak felaket bölgesindeyiz. Nakdi para desteği, giysi, çocuk bezi, kişisel bakım setleri, çocuk giysileri 200 battaniye, kadınlar için etek, pijama, iç giyim, tişört, çocuk, çorap, ayakkabı, powerbank, ıslak mendil, ilaç olmak üzere talepler doğrultusunda ihtiyaçlar temin edilerek, Bozkurt Belediye Başkanımızın eşi  Reyhan Yanık’a teslim ettik. Ayrıca Çatalzeytin, Abana, Bozkurt ve Şenpazar ilçelerine 1’er TIR su gönderdik. Dilerim Yüce Mevla memleketimize, ülkemize ve tüm dünyaya böyle bir afet bir daha yaşatmaz. Destek sunan tüm dostlarımıza, hemşerilerimize teşekkür ederim.”

(Bu haber “kastamonuilkhaber.com”dan derlendi)

Etiketler