Kastamonu:
CAN DOSTLARI İÇİN YUVA KURDU

<center> Kastamonu: </center><center><font color=’blue’> CAN DOSTLARI İÇİN YUVA KURDU </font></center>

Kastamonu Merkez, Belediye Caddesi‘nde “eşarp dükkanı” işleten Tansu Yeşiltepe, dükkanının deposunda bir köşeyi sokak kedileri için yuvaya dönüştürdü.

Su ve mama kaplarıyla oyuncakların bulunduğu bölümde, sevimli konuklarını ağırlayan Yeşiltepe, “iş stresi”ni kedilerle oynayarak gideriyor.

Yeşiltepe, Ordulu olduğunu, bir mağaza açarak 1,5 yıl önce Kastamonu‘ya yerleştiğini söyledi. İşyerinin yakınlarında gezerken bakıma muhtaç, hasta, dahası “şiddete maruz kalan” kediler gördüğünü ve “Bu konuda ne yapabilirim?” diye düşünmeye başladığını, bir süre sonra işyerinin alt katında 20 m2’lik bir bölümünü kediler için ayırdığını söyledi:

“Paletlerle, halıyla döşeyip kediler için sıcak bir yuva haline getirdim. Her gün yanlarına geliyorum. Sabah, öğle ve akşam beslenmelerini takip ediyorum, bakımlarını yapıyorum. Hasta hayvanların tedavilerini yapmaya çalışıyorum. İyileşen kedileri ücretsiz sahiplendiriyorum. İnsanlardan Allah rızası için kedilere bakmalarını istiyorum. Mevcut yavrulara da burası sıcak bir yuva oluyor.”

Yeşiltepe şöyle sürdürdü:

“Onların yanında rahatlıyorum. Stresli veya kızgın olduğumda yanlarına iniyorum, stresimi alıyorlar. Biri kafamda, biri kucağımda, biri kolumda rahatlıyorum. Kedi yuvamıza 2021 yılı içinde 120 kedi girişi oldu. Bunların 5’ini kaybettik ama diğerlerine sağlıklı şekilde baktık. 80‘ini sahiplendirdik. Sahiplendirdiklerimin de takibini yapıyorum. Bazılarını da kısırlaştırdıktan sonra serbest bırakıyorum. Şu an 25 civarında kedi var. Yeni gelen kediler için karantina bölümü ayırdım. Doğum yapanlar, hastalar ve yeni gelenleri karantina bölgesine alıyorum. Sağlık sorunları yoksa bir süre sonra diğerlerinin yanına bırakıyorum.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler