Kastamonu:
‘EVİMİZ 16 GÜNDE 17 KEZ YANDI!’

<center> Kastamonu: </center><center><font color=’blue’>‘EVİMİZ 16 GÜNDE 17 KEZ YANDI!’ </font></center>

Kastamonu Merkez’e bağlı Kurusaray Köyü’nde yaşayan Dadaylı Ailesi, evlerinde bilinmeyen  nedenlerle sürekli yangın çıktığı savıyla yardım çağrısında bulundu.

İlk yangının 27 Kasım’da yatak odasından başladığını söyleyen Ahmet Dadaylı, “Yatak odasındaki yangını söndürdük. O günden bu tarafta her gün evimiz yanıyor. Şimdiye kadar 17 kez evimiz yandı. Şu ana kadar 2 defa jandarma ve itfaiye ekiplerine haber verdik. Onlar sağ olsun geldiler, söndürdüler, yardım ettiler” dedi.

Yangınların çıkış nedeninin bulunamadığını söyleyen Dadaylı, “Evimizde çıkan küçük çaptaki yangınları da bizler kendi imkanlarımızla söndürdük. İtfaiye hortumu ile müdahale ediyoruz. Gece gündüz bekliyoruz. Şaşırdık, evimizde yanmayan yer kalmadı. Bütün eşyalarımız, elbiselerimiz, çoraplarımıza varana kadar her şey yandı” diye konuştu.

Evin dışında ahır ve samanlıkta da yangınlar çıktı. Samanlıkta çıkan yangında 40 bin lira dolayında saman, arpa, buğday gibi ürünlerinin yandığı belirtildi.

Aile Üyelerinden Mehmet Dadaylı :

“Gece sokakta arabanın içerisinde nöbet tutuyoruz. Elimizde itfaiye hortumu var, acaba neresi yanacak? Acaba çatı mı yanacak, yoksa diğer oda mı yanacak? Şaşırdık kaldık, akıl mantık alacak bir şey yok. Tek isteğimiz Diyanet‘ten hocalarımız gelsin, bir incelemede bulunsun. Artık bizler bu evde duramaz olduk.”

(Bu haber “ntv.com.tr”den derlendi)

Etiketler