Kastamonu Gençlik Merkezi:
DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYESİ KURULDU

<center> Kastamonu Gençlik Merkezi: </center><center><font color=’blue’> DENEYAP TEKNOLOJİ ATÖLYESİ KURULDU  </font></center>

Kastamonu Gençlik Merkezi Deneyap Teknoloji Atölyesi eğitime başladı.

Atölyede öğrencilere tasarım, üretim, robotik kodlama, elektronik programlama, yazılım teknolojileri, siber güvenlik, enerji teknolojileri, havacılık, uzay nanoteknoloji ve yapay zeka alanlarında eğitim veriliyor.

Atölyede 13 eğitmenin görev yapıyor.

Deneyap Eğitmeni Çağrı Avam:

“Atölyede 100’ü ortaokul, 60’ı ise lise olmak üzere 160 öğrenci eğitim görecek. Tasarımdan üretime çok sayıda etkinlik gerçekleştirilecek. Burada öğrencilerimizle beraber geleceği tasarlamaya çalışacağız.”

Öğrencilerin birçok alanda deneyimli olacağını vurgulayan Avam, “Öğrenciler birçok konuyu öğrenerek geleceklerine yön verecek. Bu sayede de Türkiye‘nin geleceğine yön vermiş olacaklar” dedi.

Lise öğrencisi Yağız Arabacı:

“Yazılım mühendisi olmak istiyorum. Burada bu konuda kendimi geliştireceğimi düşünüyorum. Deneyap atölyeleri bizi teknik anlamda geliştirdiği için hayallerimize daha çabuk ulaşma fırsatı bulacağız. Buraya gelerek mühendislik hayalime biraz daha yaklaştığımı düşünüyorum.”

Beyazıt Burak Keleş:

“Bunun için deneyap atölyeleri sınavına katıldım. Kendimizi geliştirmek için çok büyük olanaklar olduğunu gördüm ve sınava girdim. Ülkeme, devletime yararlı bir mühendis olmak istiyorum.”

(Bu haber “kastamonuguncel.com“dan derlendi)

Etiketler