Kastamonu:
KÖY ÇOCUKLARINA BEBEK

<center> Kastamonu: </center><center><font color=’blue’> KÖY ÇOCUKLARINA BEBEK </font></center>

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü‘ne bağlı Kastamonu Gençlik Merkezi‘nde, yeni tip kononavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri alınarak biraraya gelen 20 genç, gereksinimi olan çocuklar için örgü bebek yapıyor.

Gençlik Lideri Emine Kartal:

Pandemi günlerinde boş zamanlarını değerlendirmek isteyen gönüllü gençlerimizle her salı bir araya gelip, elbirliği ile çalışıyoruz. Yapılan bebekleri şehrimizde köy okullarındaki ihtiyaç sahibi çocuklara iletmeyi planlıyoruz.”

Kartal sürdürdü:

“Televizyonlarda veya internet ortamında sık sık görüyoruz. Çocuklar zararlı oyuncaklarla oynuyor ya da yönlendiriliyor. Bebeklerimiz yün ipten ve doğal malzemeden yapıldığı, sağlıklı, doğal ve organik olduğu için çocukların oynamasının herhangi bir zararı yok. Bu çalışma sayesinde çocuklarımız hem sağlıklı bebeklerle oynayacak hem de gençlerimizin boş zamanlarını verimli geçirmesi sağlanacak.”

Gönüllü Gençlerden Ezgi Varisoğlu:

“Pandemi sürecinde hepimiz evlerdeyiz ve çok fazla boş vaktimiz oluyor. Bu proje ile hem kendimize hobi edindik hem de emeklerimizle bir çocuğun yüzünü gülümsetmek için çaba gösteriyoruz. Gençlik Merkezi evimiz gibi.”

İrem Ferah İbikoğlu:

“Çocukların bu projeden faydalanmasını istiyorum. Her çocuk bir dünya demektir. Her çocuk özel olduğu için ona dokunmak istedik. Birçok çocuğa ulaşarak yüzlerinde tebessüm olmak istiyoruz.”

(Bu haber “beyazgazete.com“dan derlendi)

Etiketler