Kastamonu:
TİLKİYİ HER GÜN ELİYLE BESLİYOR

<center> Kastamonu: </center><center><font color=’blue’> TİLKİYİ HER GÜN ELİYLE BESLİYOR </font></center>

Kastamonu‘da 62 yaşındaki Yüksel Çelik, ormanda karşılaştığı yavru tilkiyi bir yıldır her gün eliyle besliyor.

Ormanlık alanda yürüyüş yaparken bir tilki yavrusunu gören Çelik, tilkiyi her gün beslemeye başladı.

Her gün evinden çıkarak yaklaşık 4 km uzaklıktaki ormanlık alana giden Çelik, burada kendisini bekleyen 2 kedi ile 1 tilkiyi besliyor:

“Bu sürede kuşlar, kediler, tilkilerle dost oldum. Bir akşamüzeri ormanda yürüyüşe çıktım, dönüşte arkamda bir ses duydum. Baktım tilki yavrusu. Önüne yemek bıraktım. Daha sonra bu tilkiyle arkadaş olduk. Bir yaşına geldi. Bunun bir kardeşi daha var. Onunla da bir ay önce tanıştık. O biraz vahşi. Her gün evden çıkıp onların malzemelerini alıyorum. Ciğeri de seviyorlar da, ciğer çok pahalıya mal oluyor. Kemikli etlerle takviye yapıyorum. Her gün besliyorum. Çok acil bir işim olup şehir dışına falan çıkmazsam yağmur da yağsa kar da yağsa yürüyerek de olsa mutlaka gelirim onların yemini bırakır giderim. Onları bırakamam.”

Çelik şöyle sürdürdü:

“Tilkinin gündüz çıkıp insanların yanına geldiğini pek göremezsiniz. Bana çok alışkın olduğu için geliyor. Vahşi bir tilkiyi elinle beslemek kelimelerle tarif edilmez, harika bir duygu. Diğer insanların bir kötülük yapmasından tedirgin oluyorum. Her vatandaş bu şekilde yapamayabilir. Ama dağlara bir şeyler bıraksınlar. Hayvanlar gelip kokusundan da olsa mutlaka bulur. Bir sürü aç hayvan var.”

(Bu haber “kastamonuguncel.com“dan derlendi)

Etiketler