Kastamonu:
ÜNİVERSİTELİLERDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİ

<center> Kastamonu: </center><center><font color=’blue’> ÜNİVERSİTELİLERDEN ÇEVRE TEMİZLİĞİ </font></center>

Kastamonu‘da çevre gönüllüsü üniversite öğrencileri, 20 dönüm alanda temizlik yaptı.

Kastamonu Belediyesi öncülüğünde biraraya gelen üniversite öğrencilerinden oluşan 60 kişi, Seyrengâh’ı temizledi.

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu:

“Benim sosyal medya hesaplarıma doğadan çöp toplanması noktasında gönüllülerden çok fazla mesajlar geldi. Dolayısıyla çevrede yer yer kirli bölgelerimiz olduğuna dair bu gelen mesajlardan sonra böyle bir etkinliğe imza atalım istedik. Bu konuda bir gönüllüler gurubu oluşturduk. Kastamonu‘nun çevresinde birikmiş olan çöpe dair her ne var ise bu şekilde temizleyeceğiz.”

Vidinlioğlu sürdürdü:

“Çevremizi temiz tutmak bizlerin görevi, nasıl büyüklerimizden tabiatı bizler miras olarak aldıysak, gelecek nesillere daha temiz çevre bırakmak da bizlerin boynunun borcu olmalıdır. Bu duyarlılıkta olmamız lazım. İnşallah maksat hasıl oldu, öyle zannediyorum. Genç ve çalışkan bir grubumuz var, mıntıka temizliğine ben de ilk günden ‘bismillah’ deyip iştirak etmek istedim.”

Temizliğe Katılan Afranur Furkan, bölgedeki çöpleri görünce üzüldüğünü dile getirdi:

“Çünkü doğa bizlerin mirası, o yüzden gençler olarak bizlerin daha çok doğaya sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum. Dolayısıyla gördüğüm manzara karşısında üzüldüm. Bizler burada küçük bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Umarım bundan sonrada temiz bir şekilde devam ederse çok güzel olacağını düşünüyorum.”

Halil İbrahim Deniz:

“Bu güzelliği daha temiz görmek istiyoruz. Kastamonu‘nun daha temiz, daha güzel bir şehir olması için kendi rızamızla temizliğe dahil olduk.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler