Kastamonu Üniversitesi‘nden 2 Öğretim Üyesi
“DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM ADAMLARI” İÇİNDE

<center> Kastamonu Üniversitesi‘nden 2 Öğretim Üyesi </center><center><font color=’blue’>“DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM ADAMLARI” İÇİNDE </font></center>

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Öğretim Üyesi Doç Dr Mehmet Çetin ile Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Elemanı Arş Gör Dr Melike Kaplan Yalçın, Stanford Üniversitesi koordinasyonu ile yaklaşık 7 milyon araştırmacı üzerinde yürütülen araştırmada “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde yer aldı.

Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda’dan bilim adamlarının oluşturduğu bir ekipce, “Bilimsel makalelerin, atıf oranlarının, yazar sırası ve sayısı gibi kriterlerin, kompozit indikatör bilimsel etki endeksi kullanılarak“ değerlendirmeye alındığı araştırmanın sonuçları PLOS Biology Dergisi’nde yayımlandı ve Mendeley internet sitesinde açıklandı.

Yayımlanan sonuçlara göre öğretim üyeleri Doç Dr Mehmet Çetin çevre ve mimari dalında 66 bin 925 bilim insanı arasında 44. sırada; Arş Gör Dr Melike Kaplan Yalçın fizik ve astronomi dalında 870. sırada yer aldı.

(Bu haber “dogrusozgazetesi.com“dan derlendi)

Etiketler