Kastamonu Valisi Avni Çakır:
‘BOZKURT’TA HAYAT NORMALLEŞİYOR’

<center> Kastamonu Valisi Avni Çakır: </center><center><font color=’blue’>‘BOZKURT’TA HAYAT NORMALLEŞİYOR’ </font></center>

11 Ağustos‘ta Bozkurt’ta Ezine Çayı‘nın taşması, can kayıplarının yanısıra işyerleri ile çok sayıda evin su ve balçık altında kalmasına neden oldu.

Selin ardından devlet, tüm gücüyle bölgede yaraları sarmak için yoğun çalışma başlattı.

Ekiplerin çalışması sonucu ilçede yaşam olanağa dönmeye başladı.

Yürütülen çalışmaları inceleyen Kastamonu Valisi Avni Çakır, sel baskınının ardından Toplu Konut İdaresi’nce (TOKİ) ilçede üç yerde yaklaşık 350 konut için eksiltme yapıldığını söyledi.

Bunun yanısıra Abana ve Bozkurt sanayi sitelerinin eksiltmelerinin de yapıldığını belirten Çakır, Abana‘da işe başlandığını, Bozkurt‘ta da başlanmak üzere olduğunu anlattı.

Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü için de daha önce kültür sitesi olarak başlanıp yarım kalmış yapıda İçişleri Bakanlığı’nca değişiklik yapıldığını vurgulayan Çakır şöyle sürdürdü:

“Geçen hafta itibarıyla Kaymakamlığımızı ve Emniyet Müdürlüğümüzü buraya taşıdık. Vatandaşlarımıza burada hizmet vermeye başladılar. Bozkurt‘ta hayat hızlı şekilde normalleşiyor. Hala eksikliklerimiz fazla, bunun farkındayız ama vatandaşlarımız yapılan çalışmalar sonucunda nasıl bir Bozkurt ile karşılaşacaklarını bildikleri için bize son derece yardımcı oluyor.”

“Hasar tespitiyle ilgili tüm çalışmalarımızı tamamladık, ödememelerimizi konutlarda ve araçlarda gerçekleştirmiştik, bununla ilgili mağduriyet kalmadı. Hem Bozkurt Kaymakamlığımız hem de civarda selden etkilenen kaymakamlıklarımızda sürecin sağlıklı şekilde yürütülmesi noktasında yoğun çaba sarf ediyoruz.”

54 konteyner işyeri kurmuştuk. Bu da şehre yoğun canlılık kattı. Esnafımız son derece memnun. Bunun yanında konteyner yaşam alanıyla ilgili altyapı çalışmalarını geçen ay tamamlamıştık. Şu an 30 ailemiz burada barınıyor. 24 de boş yerimiz var. Talebi olanlar varsa hemen yerleştiriyoruz. Hem konteyner konut, hem konteyner işyerinde vatandaşlarımız günlük hayatlarına büyük uyumla devam ediyor.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler