KUZKA’dan
8 KADIN KOOPERATİFİNE 1 MİLYON LİRA

<center> KUZKA’dan </center><center><font color=’blue’> 8 KADIN KOOPERATİFİNE 1 MİLYON LİRA </font></center>

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’ndan (KUZKA) 8 kadın kooperatifine 1 milyon lira destek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca desteklenen Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın hazırladığı “Kadınlar Birleşiyor, Batı Karadeniz Kalkınıyor” Projesi kapsamında Çankırı ve Sinop‘taki 8 kadın kooperatifine 1 milyon lira destek verilecek.

KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Kastamonu Valisi Avni Çakır:

Kastamonu’da, Çankırı‘da ve Sinop‘ta çok güzel şeyler oluyor. Ürünlerimizin hem hazırlanması, hem duyurulması, hem de satışı noktasında yapacağımız sözleşmeyle, kadınlarımızı oldukça üst seviyede ticari anlamda desteklemiş olacağız.”

KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç:

1 milyon 123 bin lira bütçeli projenin program kapsamında yüzde 89’una tekabül eden 1 milyon lira destek sağlanacaktır. Toplamda 145 üyeye sahip 8 kadın kooperatifine proje kapsamında makine ve ekipman desteği sağlanacaktır. Bu sayede düzenli ve yüksek hacimli üretim yapma imkanı elde edeceklerdir.”

Makine ve ekipman desteğinin yanısıra proje kapsamında sosyal medya, dijital pazarlama, pazarlama stratejileri, kooperatif hukuku, kooperatifçilik kültürü, e-ticaret sitesi kullanımı konularında eğitimler düzenlenmesinin hedeflendiğini belirten Genç, projenin ayrıntıları üzerine bilgiler verdi.

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler