Milli Ağaçlandırma Günü:
FİDAN DİKİLDİ-DAĞITILDI

<center> Milli Ağaçlandırma Günü:  </center><center><font color=’blue’> FİDAN DİKİLDİ-DAĞITILDI </font></center>

Kastamonu‘da Milli Ağaçlandırma Günü‘nde 40 bin fidan toprakla buluşturuldu.

ABANA

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında dün (11 Kasım) Abana İnönü Anadolu Lisesi bahçesinde “Geleceğe Nefes ve yeşil bir miras” bırakmak için fidanlar toprakla buluşturuldu (facebook.com/semihyuksel).

BOZKURT

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca Türkiye genelinde yapılan “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” etkinliği kapsamında Bozkurt’ta fidan dağıtımı yapıldı.

Bozkurt Orman İşletme Müdürlüğü’nce yapılan fidan dağıtımında, yurttaşlara Kestane ve Akasya fidanı dağıtıldı (facebook.com/Bozkurtgndm).

ÇATALZEYTİN

Orman İşletme Müdürlüğü, “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü”nde saat 12.00’de Atatürk Anıtı önünde 1.250 fidanı halka parasız dağıttı.

Halkın yararlanması için “Geleceğe Bir Nefes” savsözüyle 250 ceviz, 500 erik ve elma, 500 akasya fidanı isteyenlere dağıtıldı (facebook.com/catalzeytin.mektubu).

İNEBOLU

İnebolu Orman İşletme Müdürü Ayhan Kılıç, etkinlik kapsamında 300 elma, erik, kestane, ceviz, kızılcık, ahlat, biberiye, ladin, sedir ve kocayemiş fidanını toprakla buluşturduklarını söyledi.

Etkinlikte, Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri fidan dikimi konusunda verdi.

Daha sonra fidanlar toprakla buluşturuldu ve cansuyu verildi.

İnebolu Orman İşletme Müdürlüğü, etkinliğe katılanlara bere ve atkı armağan etti (beyazgazete.com).

TÜRKELİ

Türkeli’de gelecek kuşakların “çevre bilinci”yle yetişmesi ve daha yeşil bir ülke için “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü“nde 900 fidan parasız olarak halka dağıtıldı.

Etkinlikte, 300 ceviz, 200 akçaağaç, 100 fıstık çamı, 100 badem ve 100 kiraz fidanı dağıtıldı (turkelihaber.com).

Etiketler