Seydiler‘de 21 Yıldır Kullanılmayan Otel
TEKSTİL ATÖLYESİ YAPILDI

<center> Seydiler‘de 21 Yıldır Kullanılmayan Otel </center><center><font color=’blue’> TEKSTİL ATÖLYESİ YAPILDI </font></center>

Seydiler‘de 21 yıldır kullanılmayan otel, “tekstil atölyesi“ olarak kullanılmaya başlandı.

İlçede 1994‘te belediyece yapımına başlanan ve 1999‘da tamamlanan yarı olimpik yüzme havuzu, saunası bulunan 102 yataklı 3 yıldızlı otele, uzun yıllar işletmeci bulunamadı.

Otel, 21 yıl sonra bir tekstil kuruluşunca kiralandı.

Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan:

“İlçeye katkı sağlaması için güzel bir düşünceyle yapılan otel binası o günden bugüne kadar kullanılmadı, ilçemize hizmet sunamadı. Göreve geldiğim günden beri burayı nasıl değerlendirebilirim diye düşünüyordum. Şimdi güzel, sağlam bir firmaya otelimizi kiraya verdik. Bu şekilde bina da kurtulmuş oldu. İlçemize ekonomik yönden katkı sağlayacağını düşündüğümüz çok güzel bir oluşum. İstihdam sağlayacak. Öyle ümit ediyorum ki, uzun yıllar ilçemize, ekonomimize katkı sağlayacak. Çalışanların büyük bölümü kadın. Bu yatırım kadınların istihdamına önemli katkı sağladı. Onlar için büyük kazanım oldu. Çevre ilçelerden de çalışmak için başvurular oluyor.”

Tekstil Kuruluşunun İşletme Müdürü Mehmet Koyuncu:

Kastamonu‘da 2 ilçede daha üretim yapıyoruz ama burada daha çok yeniyiz. Yavaş yavaş yerleşiyoruz. 20 kişiyle işe başladık. 15-20 gün içinde istihdam edilen kişi sayısını 80‘e çıkartacağız.”

Çalışanlardan Halime Özdemir:

“Bu bina daha önce hiç kullanılmıyordu, boştu. Şimdi tekstil firması oldu. Çok şükür burada çalışıyoruz, ekmeğimizi kazanacağız. Bu işi buraya getirenlere çok teşekkür ediyoruz.”

(Bu haber “kastamonuguncel.com“dan derlendi)

Etiketler