Sinop:
5 YAŞINDA RESİM SERGİSİNİ AÇTI

<center> Sinop: </center><center><font color=’blue’>5 YAŞINDA RESİM SERGİSİNİ AÇTI </font></center>

Sinop’ta 2 yaşında resim yapmaya başlayan Umay Bulut, 5 yaşında yaklaşık 60 resimden oluşan ilk sergisini açtı.

Babası Erdoğan Bulut İmam Hatip Lisesi’nde edebiyat öğretmeni, Annesi Huriye Bulut da Kabalı Ortaokulu’nda resim öğretmeni olan 5 Yaşındaki Umay Bulut, yaptığı resimleri Gazi Caddesi üzerinde açtığı sergide yurttaşların beğenisine sundu.

Baba Erdoğan Bulut:

“Çok büyük müdahalemiz yok. Kendi çabası ile sergide gördüğünüz resimleri çizdi. 54 civarında eserini açtığımız ilk sergisinde sergiliyoruz.  Tablet, bilgisayar, ve bilgisayar oyunları ve cep telefonunun ne olduğunu bilmiyor. Bizden izinsiz almıyor ve kullanmıyor. Ortada belki çok büyük bir yetenek yok ama, odaklanması, kendisini ifade edebilmesi bizim için yeterli. Resimlerde de görüldüğü gibi mutlu çocuk olması bizim için önemli. Sergi 1-2 Temmuz tarihleri arasında açık kalacak.”

Anne Huriye Bulut:

“Ben resim öğretmeniyim, babası ve annesi olarak ona uygun ortam hazırlanması, materyallerle destekleme, yaptığı resimleri motive olacak şekilde destekleme gibi her anne baba gibi öncelikle önünü açtık. Anne baba olarak bu sergiyi açmayı görev edindik. Biz çocuğumuza tablet, telefon vermedik ve bizim buradan artımız oldu ve çocuğumuz resim yaptı. Bunu bir oyun gibi düşünmeye başladı ve onun için bir köşe hazırladık orada gelip gidip resim yaptı. Yoksa beş yaşındaki bir çocuğun 60 çalışmayı ortaya koyması güzel. Sergide resimlerin yüzde 80’i son bir yıl içinde yaptığı resimler.”

(Bu haber “vitrinhaber.com”dan derlendi)

Etiketler