Sinop Atatürk Devlet Hastanesi
DİJİTAL HASTANE OLDU

<center> Sinop Atatürk Devlet Hastanesi </center><center><font color=’blue’> DİJİTAL HASTANE OLDU </font></center>

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi, “dijital hastane” çalışmaları kapsamında HIMSS Stage 6 (Health care Information and Management Systems Society) belgesini aldı.

Hasta güvenliğinin sağlanması konusunda üst düzey önlemler içeren, kağıt ve röntgen filminin kullanımına gerek duyulmadan tümüyle dijital olarak çalışan hastanede giderlerini “en az”a düşürerek, sağlık kayıtlarının güvenilir bir şekilde tutulması, saklanması ve rapor edilmesi olanağı bulunan bu yöntemle hasta bakım işlemleri de hız kazanacak.

Sinop İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Reyhanlıoğlu:

Türkiye’de sayılı hastanede bulunan HIMMS 6 sertifikasına artık Sinop Atatürk Devlet Hastanemiz de sahip olmuştur. Sağlık Bakanlığı ve HIMMS Cio ve Avrupa Tele-Tıp Konferansı sonrasında Türkiye’de de uygulanmaya başlanan Dijital Hastane Sertifikasında, Himms 6’ya layık görülen sağlık tesislerimiz her geçen gün artmaktadır. Sinop’ta bu seviyeye ulaşan ilk hastanemiz Ayancık Devlet Hastanesi‘dir akabinde Boyabat ve Gerze Devlet hastanelerimizin ardından Sinop Atatürk Devlet Hastanemiz de dijital hastane unvanına sahip olmuştur.”

(Bu haber “vitrinhaber.com”dan derlendi)

Etiketler