Sinop:
BİSİKLETİNE MOTOR TAKTIRDI

<center> Sinop: </center><center><font color=’blue’> BİSİKLETİNE MOTOR TAKTIRDI </font></center>

Sinop’ta pandemi nedeniyle toplutaşıma araçlarını kullanmak istemeyen 57 Yaşındaki Öğretmen Cemal Bal, Karadeniz‘e özel bir yöntem buldu.

Bal, 3.000 TL harcayarak bisikletine motor taktırdı.

Öğretmen Bal, motorlu bisikleti ile pedal çevirmeden saatte 50 km hızla gidebiliyor.

Görenleri şaşkına çeviren motorlu bisikletini yaklaşık 9 aydır böyle kullandığını vurgulayan Bal, tek silindirli, benzinle çalışan motorlu bisikletinin 1 litre yakıt ile 100 km yol gittiğini belirtti:

“Daha önce bir sosyal medya üzerinden böyle bir bisiklet görmüştüm. Sonra ben de böyle bir şey yapmaya karar verdim. Kentte bir bisikletçiyle konuşarak gerekli malzemeleri temin ettikten motoru bisiklete taktırdım. Bu bisiklet bana bu şekilde 3 bin TL’ye mal oldu. Her yere gidip gelebiliyorum. Daha önceleri yokuş çıkarken pedal çevirmekte zorlanıyordum, şimdi bu motor sayesine kolay çıkabiliyorum. Genelde şehir içinde normal pedal çevirerek geziyorum. Daha uzak yerlere giderken motoru devreye sokuyorum. Şehrin trafiğinden, kalabalığından pandemide bu şekilde bir nebzede olsa korumuş oluyorum. Böyle bir bisiklete sahip olmak isteyenlere bu motoru alıp taktırmalarını tavsiye ederim. Zaten yolda gören bazı vatandaşlar durdurup fotoğraf çekmek istiyor.”

(Bu haber “haber57.com.tr“den derlendi)

Etiketler