Sinop:
CHP DENİZCİLİK BAKANLIĞI KURACAK

<center> Sinop: </center><center><font color=’blue’> CHP DENİZCİLİK BAKANLIĞI KURACAK </font></center>

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in önderliğinde, “Güvenli Liman CHP” savsözüyle yola çıkan CHP Gemisi, Sinop’ta coşkuyla karşılandı.

Gerze Limanı’na yanaşan gemiye denizden teknelerle eşlik eden Sinoplular, karada da Barış Karadeniz’ ve beraberindekileri yalnız bırakmadı.

Hopa’dan Samandağ’a dek 28 ilin limanını gezeceklerini ve balıkçıların sorunlarını “rapor” edeceklerini vurgulayan Barış Karadeniz:

“Bugün memleketimizde olduğumuz için daha da mutluyuz, Sinop durağımız olarak önce Gerzeli balıkçılarımızla buluştuk. Ziyaretlerimize, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun start vermesiyle 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı‘nda Samsun’dan başladık. Daha sonra Hopa’ya geçtik. Asıl amacımız Hopa’dan Samandağ’a kadar 28 ilimizin limanına ulaşıp balıkçılarımız ve sektörün tüm sorunlarını rapora dönüştürmek. Dediğim gibi bugün Sinop’tayız, ilk olarak da Gerze’ye uğradık. Memleket bir başka oluyor tabii. Geçtiğimiz limanlarda bizi çok güzel karşıladılar, rapor tutmamıza yardımcı oldular, her türlü desteği verdiler. Balıkçılarımızın da desteğiyle çalışmamız inanılmaz bir projeye dönüştü, günden güne de büyüyor. Sinop’tan sonra Kastamonu, Zonguldak, Bartın illerimizle devam edeceğiz ve bayramda çalışmamıza ara vereceğiz.”

(Bu haber “lemanhaber.com”dan derlendi)

İNEBOLU

Hopa’dan 2 hafta önce balıkçıları dinlemek için yola çıkan CHP Gemisi, İnebolu’da “demir” attı.

CHP İnebolu İlçe Bşk Cemal İlyasoğlu:

Samsun’dan yola çıkan CHP Sinop Milletvekilimiz Barış Karadeniz, Hopa’dan İskenderun’a kadar Türkiye’nin  bütün kıyılarını dolaşacak, balıkçı sektörüyle ve balıkçılarımızla ilgili sorunları birebir yerinde görerek sizleri dinleyecek. Bu sorunlar dinlendikten sonra bir rapor haline getirilecek ve genel merkeze sunulacak. CHP iktidarında hem balık sektörünün sürdürülebilir olması için, hem de balıkçılarımızın daha iyi koşullarda yaşayabilmesi için gereken bütün önlemler ve politikalar buralardan üretilecek.”

Gemide CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı da bulunuyor.

Barış Karadeniz:

“… Ülkemizdeki bütün balıkçıların yıllardan beri ortak isteği, bu ülkede Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı’nın kurulması, denizlerimize sahip çıkılması. İnşaallah bunu başaracağız. Yakın bir tarihte bunun nasıl bir ses getirdiğini bütün memleketimiz görecek.”

CHP Gemisi, bayramı İstanbul‘da kutlayacak, bayram sonrası İstanbul‘dan  Hatay‘a dek kıyı illerini dolaşıp, kapsamlı bir rapor hazırlayarak genel merkeze sunulacak.

Hopa‘dan başlayıp Hatay-Samandağı’nda bitecek olan yolculuk 2 ay sürecek.

(Bu haber “dogrusozgazetesi.com”dan derlendi)

Etiketler