Sinop:
Gitmediği İstanbul’dan TRAFİK CEZALARI!

<center> Sinop: </center><center><font color=’blue’> Gitmediği İstanbul’dan TRAFİK CEZALARI! </font></center>

Sinop‘ta yaşayan Seyfettin Aksan‘a (42),  Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Çevre Otoyolu‘ndan otomobiliyle geçiş yaptığı gerekçesiyle arka arkaya “ceza”lar geldi.

En son 15 yıl önce İstanbul‘a gittiğini söyleyen Aksan, “Bu araba, İstanbul‘a gitmediği gibi, 4 senedir il dışına dahi çıkmadı ama ceza geliyor” dedi.

Sinop‘ta “esnaf”lık yapan Seyfettin Aksan‘a 26 Nisan‘da Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Çevre Otoyolu‘ndan 57 AR 204 plakalı otomobil ile “3 kez geçiş ihlali” yaptığı gerekçesiyle 41 lira ceza kesildi. İstanbul‘a en son 15 yıl önce gittiğini söyleyen Aksan, yanlışlık olabileceğini düşünerek durumu yetkililere bildirip cezanın “iptal”ini istedi.

Aksan, geçen hafta e-Devlet üzerinden yaptığı denetimde bu gerekçeyle yine cezaları olduğunu gördü. Aksan‘a, mayıs, haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında da aynı köprülerden 13 geçiş ihlali yaptığı savıyla toplamda 152 lira ceza daha geldi.

Seyfettin Aksan:

“Geçtiğimiz aylarda arabama İstanbul‘dan, gitmediğim ve bilmediğim yerlerden köprü ve otoyol cezaları geldi. Gelen ilk cezayı, ekiplere haber verdik, bu konuyla ilgili bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Artık plakamın ikizi mi var? Bilemiyorum. Yetkililerin gereğini yapmasını, sorunu çözmesini istiyorum. Aylardır ceza geliyor. Plakayla alakalı bir sıkıntı mı var? Ne yapacağımı bilemiyorum. Bu araç, benim ve benden başkası kullanmıyor. Bu araba, İstanbul‘a gitmediği gibi 4 senedir il dışına dahi çıkmadı ama ceza geliyor. Daha önceki cezaları ödemedim, bunu da ödemeyi düşünmüyorum. Gerekirse yasal yollara başvuracağım. Hiç gitmediğim İstanbul‘dan 5 ay içerisinde birçok sefer ceza yemişim, birer gün arayla 16 geçiş ihlali varmış. Bunların toplam bedelleri 152 lira.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler