Sinop:
İNDİRİM YAPAN TAKSİCİYE CEZA

<center> Sinop: </center><center><font color=’blue’> İNDİRİM YAPAN TAKSİCİYE CEZA </font></center>

Sinop‘ta, pandemi sürecinde indirim uygulayan Taksici Ahmet Buluş‘a, belediye ‘haksız rekabet‘ yaptığı gerekçesiyle 427 TL ceza kesti.

Uygulamanın yanlış olduğunu öne süren Buluş, karara “itiraz“ etti.

Sinop‘ta 1,5 yıldır taksi işleten Ahmet Buluş, pandemi nedeniyle, kent içi 15 TL olan taksi parasını 10 TL‘ye; hastane ve otogar‘a 30 TL olan ücreti de 25 TL’ye indirdi.

Kampanya“sını sosyal medya‘dan duyuran Buluş‘a, Sinop Belediyesi ‘haksız rekabet‘ yaptığı gerekçesiyle 427 TL para cezası uyguladı.

Uygulamanın yanlış olduğunu öne süren Buluş, şöyle dedi:

“Benden savunma istediklerinde ‘Neyin savunmasını istiyorsunuz?’ diye sordum. ‘İnternetten reklam işi yapıp, şehir içinde 15 TL yerine 10 TL alıyorsun’ diye savunmamı istediler. Pandemiden dolayı Sinop halkına yararım dokunsun diye indirim yaptım. İnternette de açıklama yaptım. Belediye buna istinaden bana 427 TL ceza yazdı. Yanlış olduğunu düşünüyorum. Gelir vergisi mükellefiyim. Belediye bana ‘Bu işi internetten yapamazsın’ diyor. Devlet de bana ‘Bu işi yapabilirsin’ diyor. Burada yanlışlık var ve bu yanlışın düzeltilmesini istiyorum. Gerekli hakkımı da mahkemede savunacağım. Belediye yetkililerine ulaşmaya çalıştım, bu yapılanın haksızlık olduğunu söyledim. Bana olumsuz dönüş yaptılar. Hakkımı sonuna kadar arayacağım.”

(Bu haber “sondakika.com“dan derlendi)

Etiketler