Sinoplu İşadamları Derneği’nden
BİN ÇOCUĞA BOT VE MONT

<center> Sinoplu İşadamları Derneği’nden </center><center><font color=’blue’> BİN ÇOCUĞA BOT VE MONT </font></center>

Merkezi İstanbul‘da bulunan Sinoplu İşadamları Derneği‘nce (SİAD) başlatılan “Çocuklar Üşümesin” kampanyası kapsamında yardımseverlerin yardımıyla alınan bot ve montlar 1.000 çocuğu sevindirecek.

Bot ve montların 600‘ü Sinop‘ta dağıtılacak.

SİAD Genel Başkanı Turgay Öztürk:

“Göreve geleli çok kısa süre olmasına rağmen birkaç proje üzerinde çalışmalarımız devam etmekte. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de çocuklar üşümesin kampanyası. Bir gün ofiste otururken Dikmenli bir vatandaşımız cep telefonuma ulaşarak çocukları için küçük bir ricada bulundu. Vatandaşın bu isteği kafamı ellerimin arasına alıp biraz düşünme isteği uyandırdı bende. Daha sonra o hemşerimizin ricasını yerine getirdikten sonra konuyu yönetim kurulumuza taşıyalım bu tür ihtiyaç sahibi olan çocuklarımıza Sinoplu İşadamları Derneği olarak destek olalım düşüncesiyle böyle bir kampanya başlattık.“

Öztürk sürdürdü:

“Bir hafta gibi bir kısa sürede çok ciddi bir ivme kazanarak yaklaşık 1.00 çocuğa kıyafet desteği sağlayacak duruma geldik. Bunun da yaklaşık 400 tanesini İstanbul‘a tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi ailelere 600 tanesini de Sinop Valiliğimizde birlikte Sosyal Hizmetler Vakfı ile organize olarak birlikte ihtiyaç sahibi olan çocuklarımıza ailelerimize ulaştıralım istedik. Şubemizde hazırladığımız kıyafetleri Sinop Valiliği‘ne teslim edilecek.”

(Bu haber “vitrinhaber.com“dan derlendi)

Etiketler