SİNOPLULAR FABRİKA KURUYOR

SİNOPLULAR FABRİKA KURUYOR

Merkezi İstanbul‘da bulunan Sinoplu İşadamları Derneği‘nin (SİAD) Genel Başkanı Turgay Öztürk ve yönetim kadrosu, Sinop Şubesi üyeleriyle kahvaltıda biraraya geldi.

SİAD Sinop Şubesi’nin İş Geliştirme Merkezi‘ndeki (İŞGEM) kahvaltıda Genel Başkan Turgay Öztürk önemli açıklamalarda bulundu:

“Bugün burada yönetimimizle bir yatırım planlaması kararı verdik. Şu anda aramızda bulunan genel merkez yönetim kurulu üyelerimizle birlikte kendi öz kaynaklarımızdan 3 milyon liralık bir yatırım planı oluşturmuş bulunmaktayız. Genel merkez olarak bu yatırımı Sinop‘ta yapma kararı aldık. Bunu ilk defa paylaşmaktan gurur duyuyoruz. İnşallah planlamalarımız arasında; olursa 2, olamazsa mutlaka 1 fabrika açarak Sinop‘a bir istihdam sağlamak yer alıyor. “

“Bu projemiz ile Sinoplu gençlerimizin şehir dışına çıkmasını engelleme çalışmasını başlatmış olacağız. Burada temel amacımız, illa bir işletme açmak değil. Memleketimiz benim için çok kıymetli ve arkadaşlarım için de çok önemli. Gençlerimize ne sağlayabiliriz? Gençlerimizin şehir dışına çıkmasını nasıl engelleyebiliriz? Burada o gençlerimizden şehrimize nasıl katma değer sağlayabiliriz? Şehrimizde olan başka diğer gençlerimize nasıl örnek oluruz?. Ayrıca farklı STK‘lara nasıl örnek teşkil ederiz? şeklinde, bu çalışmanın yayılmasıyla ilgili bir fon oluşturduk. Çeşitli alanlarda Sinop‘a çeşitli yardımlar yapmaya ve destek olmaya çalışıyoruz. Aslında bunların çok da PİAR‘ını yapmıyoruz. Sinop’un geleceğini, Sinop‘un halkını biraz daha Sinop‘ta tutmaya yönelik yatırım planı yapıyoruz. İşin özü: Biz kolları sıvadık.”

“Yakaladığımız ticaret hacmini Sinop‘taki şubemizle de paralize etmek istiyoruz. Bu zamana kadar ilgili köprü oluşturulamamış. İstiyoruz ki İstanbul ile Sinop‘u köprüleştirelim. Birçok ülkeye ihracat yapan arkadaşlarımız var. Aramızda fabrikaları olan, sanayisi olan arkadaşlarımız var. Ankara ve İstanbul‘da fabrikaları olan arkadaşlarımız var. Neden Sinop‘ta da olmasın?. Aynı arkadaşlarımız Sinop‘ta da paralel bir şekilde Sinop‘taki iş adamlarımızla çalışmalar yürütme alanında çalışmalar yapıyor. İstanbul‘daki faaliyetlerimizi Sinop ile birleştirelim, Sinop‘taki faaliyetlerimizi İstanbul‘a taşıyalım. Çünkü birlikten kuvvet doğar.”

(Bu haber “vitrinhaber.com”dan derlendi)

Etiketler