Soçi-Giresun Arası
6 GÜNDE YÜZÜLDÜ

<center> Soçi-Giresun Arası </center><center><font color=’blue’>6 GÜNDE YÜZÜLDÜ </font></center>

İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Başkanı İnebolulu Mustafa Özer‘in “organizatör”leri arasında yer aldığı Soçi-Giresun arasında düzenlenen 320 km’lik “Açık Su Maratonu” tamamlandı.

Dünyada bir “rekor” olma özelliği taşıyan maratonda 9 Türk ve 3 Rus sporcu 6 günde Soçi‘den Giresun‘a ulaştı.

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen de maratona katılan sporcular arasında yer aldı.

Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı koordinasyonunda Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanlığı, İstanbul Yıldızlar Yüzme Kulübü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı‘nın ortak çalışmasıyla yapıldı.

Mustafa Özer:

“Uzun süredir hayalim olan, Karadeniz‘de dünyada bir ilk Soçi-Giresun 320 km‘lik ‘Açık Su Yüzme Maratonu’nu tamamlamış olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyorum. Başkanı olduğum İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü adına maratona inanarak benimle yola çıkan 9Türk ve 3 Rus sporcu, organizasyon ekibim , bilimsel araştırmalarda yanımızda olan Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Giresun Üniversitesi, desteklerini bizden esirgemeyen Dışişleri Bakanlığımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Türkiye Yüzme Federasyonu, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Giresun Valiliği, Giresun Gençlik il Spor Müdürlüğü, Giresun Belediyesi ve TRT ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”

(Bu haber “facebook.com/YeniIneboluGazetesi”nden derlendi)

Etiketler