Tosya:
İPEK YOLU FUARI AÇILDI

<center> Tosya: </center><center><font color=’blue’> İPEK YOLU FUARI AÇILDI </font></center>

Tosya’da bu yıl ilki düzenlenen 1. İpek Yolu Fuarı açıldı.

Tosya Belediyesi Organize’sinde, D-100 karayolu kıyısındaki Yeni Metal Sanayi’de düzenlenen 1. İpek Yolu Fuarı için açılış törene Kastamonu Valisi Avni Çakır da katıldı.

Tosya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) kısa bir gezinti yapılmasının yeterli olacağını belirten Çakır, buradaki işadamlarının dışsatımda, işçi sayısında ve üretimde yarıştığını söyledi. Çakır, Tosya‘nın özellikle ahşap alanında Türkiye‘de “merkez” olduğunu vurguladı:

“Bunun yanısıra Tosya, Kastamonu’nun dışarıya açılan en önemli yüzlerinden biridir. Her gün bu yolda on binlerce, belirli zamanlarda yüz binlerce taşıt akıyor. İnsanların Kastamonu ile alakalı tanışıkları da buradan başlıyor. Dolayısıyla bu güzergahta biz, Tosya ile Kastamonu insanımızı ne kadar buluşturabilirsek bölgemize en güzel hizmeti o şekilde yapmış oluruz. Bu fuarın bu sene ilki açıldı. Yaklaşık iki yıl süren pandemi süresince aslında bu tip organizasyonları da özlemiştik.”

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil:

Tosya, ticaretinin içerisindeki farklılıklarla piyasaya birçok ürünü ulaştırmaktadır. Tabi Tosya D-100 Karayolu üzerindeki Kastamonu‘nun bu yakada bulunan tek ilçesi. D-100 Karayolu deyince 36 tane doğu vilayetini birbirine bağlayan ve doğal reklam yapılabilecek bir yol görüyoruz.”

Tosya‘da üretilen ürünlerin yer aldığı fuar 8 Ağustos’a dek gezilebilecek.

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler