Türkeli: KOSGEB Desteğiyle
ISLAK MENDİL ÜRETİMİ

<center> Türkeli: KOSGEB Desteğiyle </center><center><font color=’blue’> ISLAK MENDİL ÜRETİMİ </font></center>

Erkan Gürleyen, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme”nin (KOSGEB) desteğiyle, Türkeli’de “ıslak mendil” üretimine başladı:

İstanbul’da ıslak mendil imalatı üzerine çalışırken, hayalimde hep memleketimde de bu mesleği sağlayarak istihdam oluşturmak vardı. Çok şükür KOSGEB desteğiyle, bir makine alarak bu işe başladık. Allah nasip ederse, iki ay sonra ikinci makinemiz de gelecek. Buralarda bu bir ihtiyaç. İnsanlar uzak yerlerden, İstanbul’dan siparişlerini verdikleri için, buralarda herkesin elinin altında olmasını istedik.”

“Makinenin günlük kapasitesi 100 bin, aylık kapasitesi 260 bin. Allah nasip ederse ikinci makinemiz de geldiği zaman tek kullanımlık ıslak mendillerin üzerindeki baskıları da baskı makinemizle yapımını sağlayarak, ilçede iyi bir istihdam sağlamayı düşünüyoruz. Şu anda 4 kişi ile başladık. 15 kişilik istihdam sağlama hedefindeyiz. Maksat ilçemize bir mesleği daha katabilmek.”

“Şu anda bu bölgede Samsun dışında bu imalatı yapan bir yer yok. Sinop ve Kastamonu’da da olmadığı için biz de bu bölgede açmayı düşündük. Bu bölgede böyle bir şeyin sıkıntıları var zaten. İstanbul’da kargo ile 3-4 günde gelen ürün, burada kısa sürede hazırlanarak, buradan teslim alabilecek.”

(Bu haber “turkelihaber.com”dan derlendi)

Etiketler