Türkeli:
‘TATİLCİLERE FERİBOTLA TAHLİYE’

<center> Türkeli: </center><center><font color=’blue’>‘TATİLCİLERE FERİBOTLA TAHLİYE’ </font></center>

Sel yıkımında tüm köprülerin yıkılması nedeniyle karayoluyla ulaşımı sağlanamayan Türkeli’ye Çanakkale Valiliği’nden bir feribot (arabalı vapur) yollandı.

Helaldı Limanı’na (Güzelkent) demirleyen feribot için yüzlerce araç limana yöneldi.

Bunun üzerine jandarma ve polis eşliğinde, yalnızca kaymakamlıklara “kayıt” yaptırılan araçlar içeriye alınarak yoğunluk önlendi.

Feribot Gemisi Başmühendisi Burak Özdenkaya:

Gestaş olarak yardım haberini aldığımız andan itibaren Çanakkale’den yola çıkarak iki günde buraya geldik. İnşallah vatandaşlarımıza gerekli yardımda bulunmuşuzdur. Herkese geçmiş olsun diliyoruz.”

Suat Akın:

“Bir aydan beri memleketimdeyim. Sel mağduriyetinden dolayı devletimizin sayesinde memleketimden İstanbul’daki işime geri dönebileceğim.”

Mahmut Öztürk:

“Tatil için memleketime gelmiştim. Burada mahsur kaldık selden dolayı. Devletimizden Allah razı olsun, feribotla Bursa’ya bizi ulaştırmış olacaklar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

Ortalama 50 araçlık arabalı vapur, Türkeli‘den ilk yolcularını alarak, İnebolu Limanı‘na ulaşmak üzere yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğuna başladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu:

“Beş gündür ilçeden çıkamıyordu vatandaşlarımız. Ona çözüm olarak arabalı vapur getirdik. İnşallah onların tahliyesini feribotla yapmaya başladık. Kısa sürede inşallah feribot buradaki arkadaşlarımızı, vatandaşlarımızı İnebolu Limanı‘na ulaştıracak ve oradan istedikleri yere transfer olabilecekler. Aracıyla gitmek istemeyen vatandaşlarımızın zaten dünden itibaren helikopterlerle Çatalzeytin İlçesi’ne transferlerine başlamıştık.”

Bakan Karaismailoğlu, bu akşam (16 Ağustos) için “Ayancık şehir geçişini de faaliyete geçireceğiz. Çatalzeytin-Türkeli geçişini de en geç salı günü (17 Ağustos) açmayı planlıyoruz” dedi.

(Bu haber “turkelihaber.com”dan derlendi)

Not: İnebolu-Kastamonu yolu kapalı. Abana’dan Bozkurt’a geçişlere izin verilmiyor. Kastamonu’dan gelenler, Arpalıkbaşı-Akçam-Hacıveli yolunu kullanıyor. Çatalzeytin-Kastamonu yolu açık (HTY).

Etiketler