Abana Belediyesi:
ALTYAPI ÇALIŞMASINA BU YIL BAŞLANACAK

<center> Abana Belediyesi: </center><center><font color=’blue’> ALTYAPI ÇALIŞMASINA BU YIL BAŞLANACAK </font></center>

Abana için büyük önem taşıyan kanalizasyon ve yağmur suyu (altyapı) tasarımına ilişkin sürdürülen hazırlık çalışmaları “eksiltme” (ihale) aşamasına geldi.

Kastamonu İller Bankası Bölge Müdürlüğü ile Abana Belediyesi teknik ekiplerince Abana‘nın altyapısının yenilenmesi için ortak bir çalışma yürütüldü.

Yaklaşık 15 milyon liralık yatırım için ilk kazmanın bu yılın (2021) eylülünde vurulması bekleniyor.

Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül:

“Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerden biri de Abana’nın günümüz koşullarına uygun olmayan altyapı hattının yenilenmesiydi. Bu sözümüzü yerine getirebilmek için konuyu gündemimize aldık ve uzun bir süredir çalışmalarını yürüttüğümüz teknik veriler ışığında projemizi hazırladık. İnşallah, bu yıl içerisinde altyapımızı yenilemek için ilk kazmayı vuracağız. Abanamıza hayırlı, uğurlu olsun.”

(Bu haber “facebook.com/abanabld“den derlendi)

ÇATALZEYTİN’DE

Çatalzeytin‘de altyapı ve alan düzenleme çalışmaları sürüyor.

Belediye Başkanı Ahmet Demir:

“İlçe meydanını her bakımdan kusursuz şekilde halkımızın ve misafirlerimizin kullanımına açmak için ekiplerimiz yoğun çalışma yapıyor. İnşallah kısa bir süre içinde altyapı çalışmaları bitmiş olacak. Akabinde Çatalzeytin‘in çehresini değiştirecek olan meydan düzenleme projemizi uygulayarak yepyeni bir Cumhuriyet Meydanı‘yla halkımızı buluşturacağız.”

 (Bu haber “beyazgazete.com“dan derlendi)

Etiketler