Abana-Bozkurt-Çatalzeytin:
SPOR ALANLARINDA BÜYÜK ZARAR VAR

<center> Abana-Bozkurt-Çatalzeytin: </center><center><font color=’blue’> SPOR ALANLARINDA BÜYÜK ZARAR VAR </font></center>

Şiddetli yağışların ardından 11 Ağustos‘ta Ezine Çayı‘nın taşması sonucu yaşanan sel baskınında Bozkurt ve Abana’da bulunan spor alanları büyük zarar görürken, Çatalzeytin İlçesi’nde de alanlar kullanılamaz duruma geldi.

Bozkurt’taki selde spor salonu, stadyum, çim alan, kapalı halı alan, açık basketbol alanı; Abana’da sentetik çim alan, spor salonu, kapalı halı alana ve portatif havuz; Çatalzeytin‘de de spor salonu ve sentetik çim alan zarar gördü.

Kimi spor salonları sel nedeniyle yıkılırken, kimilerinin içi de balçık ve ağaç dallarıyla doldu.

Üç ilçedeki spor kuruluşlarında yaklaşık 25 milyon liralık zarar oluştuğu öğrenildi.

Abana Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı ve Çalıştırıcısı Ali Hışıroğlu:

Abana ve Bozkurt‘taki çocuk ve gençler spor okulumuzda eğitimler alıyor. Pandemi ve benzer sebeplerden dolayı kısıtlamaya uğrasa da 120‘ye yakın çocuk ve gençle bugüne kadar çalışmalarımıza devam ettik.”

“Son sel felaketi elimizdeki stadımızı, sahamızı, antrenman ve maç yaptığımız halı sahamızı elimizden aldı. Şu anda antrenman yapacağımız hiç sahamız yok. Yakın çevremizdeki ilçelerin spor sahalarının da aynı duruma maruz kalması bizleri çaresiz bıraktı.”

“Çocuklarımızı spordan koparmamaya çalışıyoruz. Yaşanan feci olayların ve hadiselerin çocuklarımız üzerindeki olumsuz etkiyi bertaraf etmek için sporun çok daha önem arzettiğini düşünüyoruz. Bütün imkansızlık ve zorluklara rağmen yolumuza devam edeceğiz. Bir an önce sahalarımıza kavuşmak istiyoruz.”

(Bu haber “sondakika.com”dan derlendi)

Etiketler