Abana:
CHP KURULUŞUNUN 98. YILI

<center> Abana: </center><center><font color=’blue’> CHP KURULUŞUNUN 98. YILI </font></center>

Tüm yurtta olduğu gibi Abana’da da bugün (9 Eylül) CHP’nin kuruluşunun 98. Yılı kutlandı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu.

Törende CHP Abana İlçe Başkanı Arzu Aykın konuştu:

“Sevgili CHP’liler, Yaşadığımız sel felaketi nedeniyle komşu ilçemiz Bozkurt’ta yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet; zarar gören vatandaşlarımıza mağduriyetlerinin giderilmesi için Abana ve Bozkurt ilçe örgütlerimiz ve büyükşehir belediyelerimizden, il; ilçe belediyelerimizden ve yardımseverlerden gelen yardımları vatandaşlarımıza ulaştırmaya, ihtiyaçlarını gidermeye ve yaralarını sarmaya çalışıyoruz.”

“Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresi’nde attığımız; 9 Eylül 1923’te kurduğumuz CHP’nin bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. Üyesi ve temsilcisi olmaktan büyük onur duyduğumuz CHP’nin 98. Kuruluş Yıldönümü’nü büyük bir gururla kutluyoruz.”

CHP bir parti olmanın ötesinde, savaş meydanlarında kurulmuş, ‘milli mücadele’yi vermiş ve bunun devamında cumhuriyetin ve devrimlerin hayata geçirilmesinde önemli roller üstlenmiş, bu ülkede demokrasi için mücadelesini sürdüren siyasi bir partidir.”

CHP’nin 98. Kuruluş yılını yürekten gururla kutlarken, Mustafa Kemal Atatürk’e bir kez daha şükran ve minnet duygularımızı ifade ediyoruz.”

CHP’nin her üyesi, her seçmeni, her bireyi bu bilinçle hareket edecek ve önümüzdeki ‘Güzel Türkiye’yi  hep birlikte kuracaktır. Bu düşüncelerle kuruluş yıldönümümüzün yeniden kutlu olmasını diliyor ve parti çatısı altında hep birlikte el ele, kol kola mücadele edeceğimiz gibi, bütün vatandaşlarımızı da demokrasiye inanan, hak; hukuk ve adaletin gelişmesi gerektiğine; hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarından yana olan, bu ülkenin güzel insanlarını ‘Altı Ok’un çatısı altında birlikte yürümeye, bu çatı altında birleşmeye, kucaklaşmaya ve siyaset yapmaya davet ediyorum.”

“Ülkenin geleceği, gençlerimizin yarınları için, gelecek kuşaklar için buna ihtiyaç olduğunu düşünüyor ve bu çağrıyı da 98. Yılımızda bir kez daha halkımıza yapıyor ve herkesi saygıyla selamlıyorum” (HTY).

Etiketler