Abana CHP’den, Belediye Bşk’nın
‘BOZKURTLA BİRLEŞELİM’ SÖZLERİNE TEPKİ

<center> Abana CHP’den, Belediye Bşk’nın </center><center><font color=’blue’>‘BOZKURTLA BİRLEŞELİM’ SÖZLERİNE TEPKİ </font></center>

Sel baskını nedeniyle Abana ve Bozkurt’a gelen “devlet büyükleri” sayısı arttı.

Abana Sanayi Sitesi’nin “Kirse Kayası”nın Bozkurt’tan yanına taşınması konusu ve Belediye Başkanı Yunus Akgül’ün ‘Abana-Bozkurt birleşmesi’ne olumlu bakmasına Abana CHP’den tepki geldi:

“Afet sonrası Abana Esnaf Odası ile yapılan toplantıda Sayın Başkan şöyle bir cümle sarfetti; ‘Devlet büyüklerimizin görüşü Abana Sanayisi’nin Bozkurt Orman Deposu’nun olduğu yere taşınarak Kilise Kayası’nın traşlanıp Abana’ya bir yol açılması yönünde’. Bu karar çıkarsa siz de buna karşı durmayın! Yoksa, sanayi bölgesinin olduğu yere birkaç sosyal tesis yaparız, siz de haklarınızdan feragat edersiniz olur biter!”

“Tabi Sayın Başkan’ın tavrı sadece sanayi bölgesi konusuyla sınırlı kalmamış. Toplantıdaki Sayın Bakan’ın; ‘Çok yakın ilçelersiniz, neden birleşmiyorsunuz?’ sorusuna, ‘Efendim birleştirin birleşelim, ben hemen yarın istifa etmeye hazırım, Muammer Bey başkan olarak devam edebilir!” diyerek cevap verdiğini kendisi de meclis toplantısında ifade etmiştir.”

“Bu iki ifade başkanın Abana Belediye Başkanı olmadığını düşündürdü bize. Yaşadığımız afet esnasındaki başarısızlığı zaten halkımızın nezdinde tescillendi. Abana’ya fayda sağlamayı düşünmek yerine, sanayi esnafımızı tehdit ederek ve Abana halkını bırakın, AKP ilçe yöneticilerine, kendi meclis üyelerine bile danışmadan masa başında Abana ve Bozkurt’un birleşmesine çanak tutan bir başkan, Abana Belediye Başkanı olamaz! ‘Hemen yarın’ değil, ‘hemen şimdi’ istifa edin Sayın Başkan!” (HTY)

 

Etiketler