Abana: ÖĞRENCİLERDEN
Sokak Hayvanlarına MAMA

<center> Abana: ÖĞRENCİLERDEN </center><center><font color=’blue’> Sokak Hayvanlarına  MAMA </font></center>

Abana Atatürk Ortaokulu öğrencileri Ceyda Baş, Kerem Çakıcı, Ayşe Melek Acar, Yiğit Çakıcı, İlkcan Akın, Gökçe Şavak ve Ulaş Umut Yazıcı, bir yandan uzaktan eğitimlerini sürdürürken, bir yandan da salgın döneminde yiyecek bulmakta sıkıntı çeken sokak hayvanları için biraraya geliyor.

Hafta için 13.00 ile 16.00 saatleri arası buluşan çocuklar, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla aldıkları ve Abana Belediyesi‘nden sağladıkları mamalarla, sokak sokak gezerek aç kalan köpekleri besliyor.

Öğrencilerden Ayşe Melek Acar:

“Arkadaşlarımla dışarıya çıkma saatlerinde buluşup hem belediyeden hem de kendi harçlıklarımızla aldığımız mamaları sokak hayvanlarına veriyoruz, elimizden geldiğince onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kış aylarında hayvanların yiyecek bulmaları daha çok zorlaşıyor. Biz de o yüzden arkadaşlarımla buluşup onlara bu aylarda yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

Gökçe Şavak:

“Serbest vakitlerimizde etrafı dolaşıyoruz, aynı zamanda da yağmurlu ve güneşli vakitlerde elimizden geldiğince köpekleri beslemeye çalışıyoruz. Bunu yapmamızın nedeni, kışın hayvanların beslenmediğini ve aç kaldıklarını düşünüyoruz. Aynı zamanda da yavruları olan köpekleri beslemek istiyoruz ki onlar da süt yapabilsinler.”

Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül de çocukların davranışını desteklediğini vurgulayarak, gönüllülerin de yardımı ile sokak hayvanlarının beslenmesini sağlamaya çalıştıklarını, çocuklara mama desteği vermeyi sürdüreceklerini söyledi (Semih Yüksel-AA).

(Bu haber “beyazgazete.com“dan derlendi)

Etiketler